Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zmniejszyć rozmiar pliku mp3?

Kategoria: Pozostałe, 18 styczeń 2009, 11:28, ilość odsłon: 12997

Prosta metoda na zmianę rozmiaru pliku mp3 za pomocą odtwarzacza foobar2000. Jeżeli chcemy zmniejszyć rozmiar naszego pliku mp3 to musimy zmniejszyć jego bitrate czyli współczynnik, który określa ile bitów zostało użytych do zapisania dźwięk

Jeżeli chcemy zmniejszyć rozmiar naszego pliku mp3 to musimy zmniejszyć jego bitrate czyli współczynnik, który określa ile bitów zostało użytych do zapisania dźwięku w ciągu sekundy. Im wyższy bitrate tym jakość dźwięku jest wyższa,, ale często zachodzi potrzeba w której bardziej liczy się rozmiar pliku.

­

Jak zrobić to najprościej? Metoda są setki podobnie jak ilość programów, które oferują taką możliwość. Jednym z najprostszych i całkowicie darmowych rozwiązań jest odtwarzacz foobar2000, który potrafi to zrobić w szybki i wygodny sposób. Wystarczy, że załadujemy do playlisty interesujące nas pliki mp3, zaznaczymy wszystkie i klikając na nie drugim przyciskiem myszki wybierzemy opcje Convert > Convert to.­ ­Z rozwijanej listy należy wybrać teraz interesujący nas enkoder (najpopularniejszym z nich jest LAME). Klikając na przycisk „...” uzyskamy dostęp do możliwości zmiany bitrate do interesującego nas poziomu. Następnie klikamy ok i wybieramy folder w którym mają znaleźć się skompresowane pliki.


Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zostać informatykiem?

    Ponieważ rynek IT jest jedną z najbardziej obiecujących dziedzin, które ostatnio się rozwijają, kierunek informatyczny jest jednym z najczęściej obleganych przez maturzystów, a spowodowane jest to wieloma względami.

  • Co to jest Apple?

    Kiedy rozmawiamy o komputerach, nie możemy pominąć odpowiedzi na pytanie, co to jest Apple. Znak nadgryzionego jabłuszka i białej obudowy jest rozpoznawalny na całym świecie.

  • Jak wyczyścić rejestr

    Nie dowiemy się tego, w jaki sposób wyczyścić rejestr bez uprzedniego odpowiedniego zrozumienia, co to właściwie jest rejestr.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zmniejszyć rozmiar pliku mp3?