Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zmienić zdjęcie na czarno-białe?

Kategoria: Internet, 23 sierpień 2011, 13:49, ilość odsłon: 4110

Czasami zdjęcie, które wykonaliśmy w kolorze, nie spełnia naszych oczekiwań. Wystarczy jednak zmienić zdjęcie na czarno-białe, by uzyskać oczekiwany efekt.

Jak zmienić zdjęcie na czarno-białe? Po pierwsze potrzebujemy program do przeglądania zdjęć. Jest wiele tego typu programów, dużo darmowych, więc nie powinno być z tym problemów. By pokazać, w jaki sposób zmienić zdjęcie kolorowe na zdjęcie czarno-białe, użyję programu IrfanView 4.28. Jest on popularny i łatwy obsłudze, a co najważniejsze- darmowy. Na początku trzeba go zainstalować (oczywiście jeśli jeszcze wcześniej tego nie zrobiliście), podczas instalacji zaznaczyć typy plików, które mają być obsługiwane przez ten program.

Kiedy program jest już gotowy do użycia, możemy otwierać dowolne zdjęcie i je edytować. Większość programów posiada podstawowe funkcje edycji, typu sepia, czy negatyw, a opcja zmiany na obraz czarno-biały, często kryje się pod nazwą - skala szarości. Gdy mamy już otwarte zdjęcie w pasku menu wybieramy zakładkę Obraz (Image jeżeli korzystamy z wersji angielskiej). W rozwiniętej zakładki zaznaczamy - Przekształć na odcienie szarości (ang. Convert to Grayscale). Jeżeli tak jak ja użwywacie programu Irfan View, możecie w prostszy sposób zmienić zdjęcie na czarno białe używając skrótu klawiszowego. W IrfanView jest to - CTRL+G. Czy użyliście pierwszego, czy drugiego sposobu w tym momencie, zdjęcie na podglądzie powinno być już czarno białe. To jednak jeszcze nie jest koniec. Zamykając teraz zdjęcie nie zachowały by się zmiany. Trzeba je jeszcze zapisać. W pasku menu wybieramy plik (file) i klikamy na Zapisz jako (Save as).

Inne porady z tej kategorii:

  • co to jest RGB?

    RGB to jeden z modeli przestrzeni barw, w którym kolory otrzymywane są poprzez nakładanie nas siebie w różnych proporcjach trzech podstawowych kolorów czerwonego (R – red), zielonego (G – green) i niebieskiego (B – blue).

  • Historia Internetu w Polsce

    Do Polski wynalazek world wide web zawędrował dopiero na początku lat 90, tak więc historia Internetu w Polsce nie jest długa w porównaniu do historii Internetu światowego.

  • Head html - wszystko o sekcji head w HTMLu

    Zaczynając składać nasz dokument HTML w całość, musimy oprzeć się na pewnych regułach stanowiących jego szkielet.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zmienić zdjęcie na czarno-białe?