Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zmienić wielkość miniatur (Win XP)?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 17 lipiec 2008, 00:23, ilość odsłon: 3820

Ciekawa modyfikacja, która pozwoli na zwiększenie rozmiaru wyświetlanych przez nasz system miniatur. Jeżeli chcemy powiększyć rozmiar wyświetlanych przez nasz system miniatur musimy dokonać prostej modyfikacji rejestru.

Jeżeli chcemy powiększyć rozmiar wyświetlanych przez nasz system miniatur musimy dokonać prostej modyfikacji rejestru. W tym celu uruchamiamy Edytor rejestru (Start > Uruchom, w polu "Otwórz :" wpisujemy regedit). Teraz wyszukujemy klucz :

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer

Następnie szukamy wartości ThumbnailSize (jeżeli jej nie ma tworzymy ją, typ DWORD). Teraz należy kliknąć na nią drugim przyciskiem myszki i wybrać opcję Modyfikuj. Teraz wystarczy wybrać system Dziesiętny, a w "Dane wartości" wpisać jakąś liczbę z przedziału od 32 do 256 (gdzie 256 to największy rozmiar jaki może mieć miniatura). Po ponownym uruchomieniu systemu możemy obserwować efekty naszej modyfikacji.

UWAGA! Przed jakąkolwiek modyfikacją rejestru radzimy zapoznać się poradą Jak wykonać kopię zapasową rejestru?. Nasz serwis nie odpowiada za żadne szkody mogące wyniknąć z powodu zastosowania się do powyższych wskazówek.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zmienić wielkość miniatur (Win XP)?