Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zmienić rozmiar setki zdjęć w minutę?

Kategoria: Narzędzia, 18 styczeń 2010, 08:48, ilość odsłon: 13356

Potrzebujesz miniaturek obrazków, a nie wiesz jak zmniejszyć rozmiar oryginalnych zdjęć? Zapraszamy do lektury porady w której opiszemy jak to zrobić i pokażemy przydatny program do przeróbki zdjęć.

­Jeśli tworzysz galerię internetową i potrzebujesz miniaturek, wówczas okazuje się iż należy pomniejszyć setki zdjęć. Tak naprawdę nie ma potrzeby przerabiać każdego zdjęcia z osobna. Istnieją programy, które ułatwiają nam pracę i obróbka zdjęć przy ich pomocy to czysta przyjemność. Do takich programów można zaliczyć darmowy IrfanView lub XnView. Obróbka zdjęć za pomocą XnView to tak naprawdę kilka kliknięć myszy. Jest on niezastąpiony w sytuacjach gdy trzeba przerobić setki zdjęć. Za jego pomocą można w szybki sposób pomniejszyć, obrócić, a także dokonać wielu innych zmian na grupie zdjęć. Nie tracimy wówczas czasu na dokonywaniu powtarzających się zmian przy każdym obrazu. Wystarczy wybrać zdjęcia które zostaną poddane obróbce, a następnie wybieramy rodzaj przekształcenia i resztę wykonuje za nas program. Na krótkim filmie pokażemy jak zmniejszyć rozmiar kilkunastu zdjęć za pomocą XnView.
­

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zmienić rozmiar setki zdjęć w minutę?