Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zmienić literę dysku (Win XP)?

Kategoria: Pozostałe, 18 lipiec 2008, 14:42, ilość odsłon: 3868

Przykład na zastosowanie narzędzia "Zarządzanie dyskami". Jeżeli chcemy zmienić literę jakiegoś dysku (niestety porada nie dotyczy dysków systemowych i rozruchowych!) możemy posłużyć się narzędziem o nazwie "Zarządzanie dyskami".

Jeżeli chcemy zmienić literę jakiegoś dysku (niestety porada nie dotyczy dysków systemowych i rozruchowych!) możemy posłużyć się narzędziem o nazwie "Zarządzanie dyskami". Żeby je uruchomić należy kliknąć Start > Uruchom, a w oknie "Otwórz :" wpisać diskmgmt.msc. Można też kliknąć drugim przyciskiem myszy na Mój komputer i wybrać opcję "Zarządzaj". Pojawi się wtedy "Zarządzanie komputerem" gdzie także znajdziemy "Zarządzanie dyskami".

Żeby zmienić literę danego dysku należy kliknąć na niego drugim przyciskiem myszki i wybrać opcję "Zmień literę dysku i ścieżki...".


Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest gnu?

    Z pewnością niejeden z naszych czytelników spotkał się z określeniem GNU, jednak nie każdy wie, co ono oznacza. Wypada więc zrobić małą prezentację. GNU to uniksopodobny system operacyjny, na który składa się wyłącznie wolne oprogramowani

  • Jak wykonać formatowanie tabeli?

    Wśród licznych funkcji programu Word znajduje się między innymi opcja tworzenia w tekście tabel.

  • Co to jest Java?

    Java to obiektowy język programowania stworzony firmę Sun Microsystems.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zmienić literę dysku (Win XP)?