Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zmienić IP?

Kategoria: Internet, 10 marzec 2010, 13:54, ilość odsłon: 10774

Porada na temat jak poruszać się po swoim kompie i gdzie znaleźć w panelu administracyjnym IP, w sytuacji gdy dostaniemy informację od zarządzającego siecią o jego zmianie.

Wielu użytkowników korzystających z Internetu łączy się z Siecia za pomocą wewnętrznego adresu IP, który zazwyczaj jest przypisany, każdemu członkowi sieci (np. lokalnej, czy radiowej) przez administratora. Niestety czasami zdarza się, że takowy adres ulega zmiana i wówczas potrzebna jest szybka zmiana IP. A co oznacza właściwie ten skrót? Adres IP to liczba nadawana interfejsowi sieciowemu, grupie interfejsów, bądź całej sieci komputerowej służąca identyfikacji elementów warstwy trzeciej modelu OSI – w obrębie sieci oraz poza nią. Zmiana adresu IP nie wymaga zbyt wielkich umiejętności. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie można go znaleźć. Zmiana IP komputera polega na odpowiedniej edycji poprzedniego adresu z pozycji Panelu sterowania. Nie potrzebny jest więc, żaden program aby zmiana IP była możliwa. Przejdźmy jednak do tego jak to zrobić. 

1. Na początek udajemy się do Panelu sterowanie, gdzie odnajdujemy ikonę Połączenia sieciowe.

zmiana_ip

2. Po kliknięciu na ikonę, naszym oczom powinno pokazać się okno, z lokalnym połączeniem na które klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy Właściwości.

zmiana_adresu_ip

3. Następnie z listy odstępnych opcji, wybieramy Protokół internetowy (TCP/IP) i klikamy ponownie na Właściwości.

zmiana_ip_program

4. Wówczas pojawi się nam pole w którym powinien się wyświetlić nasz stary adres IP, który możemy zmienić na nowy.

zmiana_ip_komputera

Jak widać zmiana IP nie pochłania zbyt wiele czasu. Niestety ukrycie IP posiadaczy wewnętrznego adresu jest niemożliwe, ale jego zmiana owszem, dzięki czemu ponownie można cieszyć się z uroków sieci. Posiadacze zewnętrznego IP nie mają takich problemów i mogą ukryć swój adres za pomocą programu Steganos.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zmienić IP?

dodał: ~intelekt , 13.06.2010

eeee.....to jest do bani. wcale nie wyswietla sie moj stary ip a tym bardzoej nie moge dan an nowy ;/