Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zmienić domyślną akcję przy otwieraniu pliku danego typu (Win XP)?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 28 lipiec 2008, 20:00, ilość odsłon: 4794

Prosta porada opisującą jak zmienić sposób uruchamiania plików danego typu. Jeżeli chcemy żeby nasz system otwierał dany typ plików w odpowiedni dla nas sposób możemy posłużyć się prostą modyfikacją.

Jeżeli chcemy żeby nasz system otwierał dany typ plików w odpowiedni dla nas sposób możemy posłużyć się prostą modyfikacją. Uruchamiamy Eksplorator Windows i z menu Narzędzia wybieramy Opcje folderów. Teraz przechodzimy do zakładki Typy plików i wybieramy interesującą nas grupę plików. Następnie klikamy przycisk Zaawansowane.

W oknie, które się teraz pojawiło możemy zmienić ikonę plików z danym rozszerzeniem jak i zmienić domyślnie wykonywaną  na nich przez nasz system akcję.

akcja

Inne porady z tej kategorii:

  • Instalacja Linuxa krok po kroku

    Jeżeli nie wiesz jak zainstalować Linuxa, lub podczas próby instalacji pojawiły się problemy, to dobrze trafiłeś. Poniższa porada przedstawia jak sprawnie poradzić sobie z kwestią instalacji Linuxa.

  • Komendy Linux – zbiór najbardziej przydatnych komend do Linuxa

    Jeśli jest się nowym użytkownikiem „pingiwnka”, z pewnością warto poznać zbiór przydatnych komend do tego systemu operacyjnego. Zaawansowani pewnie znają je na pamięć, ale i tak również im przyda się mała ściąga.

  • Ubuntu – instalacja krok po kroku

    Jeśli chcemy spróbować czegoś innego niż popularne systemy Windows, możemy spróbować zainstalować na twardym dysku Ubuntu.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zmienić domyślną akcję przy otwieraniu pliku danego typu (Win XP)?

dodał: ~ano , 08.01.2011

Nie dziaŁa, nie rozumiem, nie wychodzi mi to.