Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zmienić adres MAC naszej karty sieciowej?

Kategoria: Sprzęt, 30 lipiec 2008, 10:33, ilość odsłon: 6525

Porada jak w prosty sposób zmienić adres MAC naszej karty sieciowej. Każda karta sieciowa ma dla siebie przypisany specjalny adres MAC. Możemy go zmienić na adres innej karty co zwiększy naszą anonimowość w czasie gdy będziemy podpięci do sieci

Każda karta sieciowa ma dla siebie przypisany specjalny adres MAC. Możemy go zmienić na adres innej karty co zwiększy naszą anonimowość w czasie gdy będziemy podpięci do sieci.

Żeby to zrobić wchodzimy do Panelu sterowania > System > Sprzęt > Menadżer urządzeń. Z listy urządzeń wyszukujemy naszą kartę sieciową, klikamy na nią drugim przyciskiem myszy i wybieramy jej właściwości. W polu adres sieciowy (lub Network adress) możemy wpisać nową wartość. Na stronie IEEE znajdziemy spis jakie adresy są przyporządkowane poszczególnym producentom.

networkadress


Inne porady z tej kategorii:

  • Jak połączyć dwa komputery?

    Połączenie dwóch komputerów to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli mamy duże ilości danych do przerzucenia lub też chcemy pograć z kimś w gry multiplayer. Aby tego dokonać, musimy mieć kabel cross-over.

  • Jak chłodzić komputer?

    Wielu użytkowników komputerów niejednokrotnie zadawało sobie pytanie o to, jak skutecznie chłodzić komputer?.

  • Jaki skaner wybrać?

    Większość użytkowników posiada w domu skaner, będący częścią urządzeń wielofunkcyjnych. Jeśli jednak mamy już drukarkę, ksero nam niepotrzebne, a chcemy mieć dobre urządzenie do skanowania, wówczas należy zastanowić się, jaki model na


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zmienić adres MAC naszej karty sieciowej?