Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zinstalować nowe czcionki w systemie Windows?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 09 grudzień 2008, 11:33, ilość odsłon: 6425

Porada dla początkujących - instalacja nowych czcionek. W Internecie znajdziemy wiele stron, które oferują darmowe zestawy czcionek, które potem możemy potem wykorzystać w Wordzie, czy innych tego typu programach.

W Internecie znajdziemy wiele stron, które oferują darmowe zestawy czcionek, które potem możemy potem wykorzystać w Wordzie, czy innych tego typu programach. Jeżeli chcemy jest zainstalować w naszym systemie to możemy to zrobić w bardzo prosty sposób.

Po ściągnięciu nowych czcionek wchodzimy do Panelu Sterowania > Czcionki (jeżeli nie ma tej opcji klikamy na Wygląd klasyczny). Teraz wystarczy z menu Plik wybrać opcję Zainstaluj nowe czcionki i wybrać te, które nas interesują.Drugim sposobem na zainstalowanie nowych czcionek jest przekopiowanie ich do folderu X:\Windows\Fonts gdzie X to litera dysku na którym jest zainstalowany nasz system.­

Inne porady z tej kategorii:

  • Co z Windows XP?

    Czy 30 czerwca był wyrokiem na Windows XP? Jak powszechnie wiadomo w dniu 30 czerwca 2008 roku ze sprzedaży został wycofany Windows XP w wersji BOX (pudełkowej) i OEM (dołączanej do nowych kom­puterów).

  • Zrzut ekranu w Windows Vista

    "Narzędzie wycinanie" w Windows Vista. System Windows Vista został wyposażony w bardzo funkcjonalne narzędzie do tworzenia zrzutów ekranu. Wystarczy uruchomić plik SnippingTool.exe, który powinien znajdować się w folderze Windows\System32.

  • Gdzie jest kursor myszy?

    Ciekawe udogodnienie dla użytkowników Windows XP i Vista. W Windows XP i Viście można włączyć ciekawą opcję, która pomoże wszystkim którzy w wygodny sposób chcieliby poznać pozycję kursora myszy bez potrzeby jego poruszania.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zinstalować nowe czcionki w systemie Windows?