Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zgrać piosenki z płyty cd do formatu wav,.mp3 itp?

Kategoria: Multimedia, 27 lipiec 2008, 14:46, ilość odsłon: 15694

Porada tłumacząca jak w prosty sposób zgrać nasze ulubione piosenki na płytach cd do formatu wav, czy mp3. Jeżeli chcemy zgrać nasze piosenki z płyt cd do formatu mp3, żeby potem móc je załadować do naszego ipoda...

Jeżeli chcemy zgrać nasze piosenki z płyt cd do formatu mp3, żeby potem móc je załadować do naszego ipoda, czy innego urządzenia tego typu, musimy dysponować odpowiednim oprogramowaniem.

Posłużyć może nam darmowy Audiograbber, który jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Wystarczy włożyć płytę cd do naszego napędu i nacisnąć przycisk Grab. W takim wypadku powstaną jednak bardzo duże, bezstratne pliki wav. Uprzednio klikamy więc na przycisk MP3 i dokonujemy odpowiednich ustawień. Należy zauważyć, że Audiograbber nie posiada wbudowanego enkodera (czyli programu, który pozwala na tworzenie plików mp3).

Zanim przystąpimy do zgrywania naszych utworów do formatu mp3 musimy zaopatrzyć się również w odpowiedni enkoder. Obecnie za najlepszy program tego typu uznawany jest LAME. Można go ściągnać za darmo ze strony internetowej tego projektu.

Po zaopatrzeniu się w odpowiednie oprogramowanie możemy bez przeszkód konwertować nasze płyty do formatu mp3.

audiograbber


Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zrobić napisy w filmie?

    Nie wiesz jak zrobić napisy do filmu? Ta porada przyda Ci się, ponieważ dowiesz się jak zrobić fajne napisy do filmów. Zanim zaczniesz robić samodzielnie napisy do filmów skorzystaj z naszej porady.

  • Kodeki do allplayera

    AllPlayer to popularny odtwarzacz plików multimedialnych. Jest on całkowicie darmowy i można go pobrać ze stron naszego wortalu.

  • Czym otwierać uszkodzone pliki multimedialne?

    Porada dla tych, którzy posiadają uszkodzone pliki muzyczne lub filmowe, a chcieliby je otworzyć. Co zrobić jeżeli posiadamy na dysku uszkodzone lub niepełne (na przykład powstałe w wyniku działania takich aplikacji jak Emule) pliki multimedialne


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zgrać piosenki z płyty cd do formatu wav,.mp3 itp?