Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak założyć konto e-mail?

Kategoria: Internet, 26 lipiec 2011, 09:53, ilość odsłon: 1328

We współczesnych czasach poczta elektroniczna jest powszechna i akceptowana w społeczeństwie.

Coraz więcej spraw, nie tylko prywatnych, ale również służbowych i urzędowych można załatwić za pośrednictwem e-maila. Jak założyć konto e-mail? W Internecie jest wiele portali, na których można założyć konto e-mail. Proces taki przebiega na wszystkich z nich praktycznie tak samo. Różnice mogą wystąpić jedynie w danych, które należy podać przy tworzeniu takiego konta.
Pierwszym krokiem jest wejście w zakładkę „poczta”. Następnie należy poszukać na stronie linka „załóż konto”. Po kliknięciu w niego użytkownik zostaje przeniesiony do strony rejestracji. Należy tam podać informacje o sobie. Ważnym elementem jest wybór nazwy e-mail, ponieważ tego nie można już później zmienić. Pozostałe dane można wymedytować, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba. Wszystkie formularze rejestracyjne sprawdzają poprawność wprowadzanych danych. Najważniejsze wydaje się być sprawdzenie, czy nazwa, jaką chcemy mieć, nie znajduje się już w systemie. Jeśli okaże się że ktoś wcześniej wybrał identyczną nazwę, użytkownik zostanie poproszony o podanie innej. Zazwyczaj podawane są sugestie ze strony systemu. Po prawidłowym zakończeniu rejestracji można korzystać z udogodnień poczty elektronicznej. Jak założyć konto e-mail? Są również serwisy, które zajmują się tylko usługami pocztowymi, mimo że należą pod witryny, które mają więcej funkcjonalności. Przykładami są GMAIL czy poczta YAHOO!. Rejestracja w tych domenach przebiega analogicznie do tej przedstawionej powyżej. Zasadniczą różnicą pomiędzy rodzimymi skrzynkami pocztowymi, a chociażby pocztą Google jest stabilność działania usługi. Dla wielu użytkowników ważne jest, aby ich e-mail był niezawodny. Tak czy inaczej założenie konta e-mail jest operacją dość prostą i żadnemu z użytkowników komputera nie powinna sprawić problemów. Nawet osoby, które nie radzą sobie z innymi rzeczami, z założeniem poczty elektronicznej poradzą sobie wyśmienicie.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak założyć konto e-mail?