Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak założyć e-mail?

Kategoria: Internet, 18 sierpień 2011, 13:13, ilość odsłon: 803

W obecnych czasach rzadko można trafić na osobę, która nie posiada konta mailowego.

Podczas gdy kiedyś była to raczej rzadkość, dziś drogą poczty elektronicznej można załatwić niemalże większość spraw. Konto takie przydaje się prawie każdego dnia. Chyba każdy wie jak założyć e-mail, biorąc pod uwagę fakt, że jest to bardzo prosta sprawa.

W Internecie znaleźć można kilka portali, które mają w swojej ofercie możliwość założenie własnej skrzynki elektronicznej. Wybór jednej z nich decydować będzie nie tylko o wyglądzie, ale też o pojemności naszej poczty elektronicznej. Najpopularniejsze portale oferujące dostęp do poczty elektronicznej to: Interia, Wirtualna Polska, Onet, oraz o2. Po podjęciu decyzji, na którym portalu chcemy się zalogować pozostaje sprawdzić jak założyć email. Otóż najpierw trzeba oczywiście wejść na stronę główną wybranego portalu i znaleźć ikonkę "poczta". Gdy na nią klikniemy powinna stać się widoczna opcja założenia konta, bądź rejestracji. No i jak przy zakładaniu jakiegokolwiek konta w Internecie niezbędne jest wypełnienie formularza, w którym należy podać nasze podstawowe dane osobowe. Dla naszej własnej korzyści, w razie gdybyśmy zapomnieli hasła w przyszłości, należy wybrać pytanie i podać na nie odpowiedź. W sytuacji kiedy zapomnimy hasła do poczty system zapyta nas o odpowiedź na wybrane przez nas pytanie. W momencie gdy wypełnianie formularzu zakończy się sukcesem, pozostanie tylko uważne przeczytanie oraz ewentualne zaakceptowanie regulaminu poczty internetowej. Po zaakceptowaniu regulaminu należy zapoznać się z naszym loginem, zapamiętać go, i uruchomić pocztę.
Teraz gdy wiemy już jak założyć e-mail, nie ma na co czekać tylko zakładać konto i korzystać z nieograniczonych możliwości poczty internetowej.

Inne porady z tej kategorii:

  • Instalacja Joomla – krok po kroku

    Instalacja oprogramowania Joomla do tworzenia stron www wymaga: serwera na oprogramowaniu Apache w wersji 1.3. 19 bądź nowszej, PHP 4.2.x bądź nowszego oraz MySQL w wersji 3.23.x.

  • Jak samodzielnie wykonać ciekawy background?

    Tło jest jednym z ważniejszych elementów strony internetowej. Ciekawy background może uczynić stronę atrakcyjniejszą, chętniej oglądaną i bardziej przejrzystą.

  • Jak sprawdzić IP?

    IP czyli Internet Protocol jest to protokół służący do komunikacji w sieci komputerowej, w szczególności w sieci Internet.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak założyć e-mail?