Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak założyć bloga?

Kategoria: Internet, 16 wrzesień 2011, 11:14, ilość odsłon: 689

Powszechne blogowanie wydaje się jednym z ciekawszych zjawisk zauważalnych we współczesnym internecie.

Jest to zajęcie niezwykle popularne zarówno wśród starszych jak i młodszych użytkowników wirtualnej platformy komunikacyjnej. Co to jest blog i jak założyć bloga? Jest to serwis, który po uprzednim zarejestrowaniu się pozwala nam pisać na wybrany przez nas temat i udostępniać to, co stworzymy, internautom. Inna definicja bloga mogłaby brzmieć następująco: jest to strona, na której właściciel bloga zamieszcza wpisy na dowolny temat i które w chronologicznej kolejności są później na tej stronie dostępne. Zastosowanie blogów jest niezwykle różnorodne. Począwszy od zamieszczania na blogu swoich osobistych przemyśleń, aż do wykorzystywania bloga w celach marketingowych czy komunikacyjnych. Blogi mogą być również przeznaczone do rozważań na jakieś konkretne tematy. Podstawowe rodzaje bloga to: blog tekstowy, linkblog, mikroblog, wideoblog, fotoblog, oraz audioblog. Same ich nazwy już nam konkretnie mówią w jakiej formie są na nim zamieszczanie treści.
Założenie takiego bloga jest najprawdę niezwykle wręcz proste. Trzeba to jasno powiedzieć, ponieważ wiele osób pragnących założyć własnego bloga jeszcze tego nie uczyniły właśnie z obawy przez kłopotami związanymi z jego rozpoczęciem. A więc odpowiedzmy na pytanie o to, jak założyć bloga? Po pierwsze należy znaleźć domenę dla bloga, którego pragniemy stworzyć w serwisie blogowym. Następnie za drobną opłatą należy wybraną przez nas domenę zarejestrować. Następnie należy zdecydować się na jakiś serwer, w którym nasz blog będzie przechowywany. Kolejnym krokiem będzie zainstalowanie systemu blogowego i wgranie go na serwer.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zmienić hasło na nk?

    Zmiana hasła na portalu nk.pl to nadzwyczaj proste zadanie i nie zajmie nam dużo czasu.

  • Narzędzia językowe oferowane przez Google

    Jak korzystać z narzędzi językowych, którymi dysponuje wyszukiwarka Google? Najpopularniejsza wyszukiwarka Google oferuje wiele ciekawych narzędzi językowych, które pozwolą nam na łatwiejsze wyszukiwanie informacji w sieci.

  • Jaki modem USB?

    Modemy USB służą do połączenia z Internetem zarówno przy wykorzystaniu łącz telefonii stacjonarnej jak i telefonii komórkowej.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak założyć bloga?

dodał: ~nandrolone , 24.05.2012

Mamy nadzieję otrzymać jakąś pomoc od pobierz.pl, jeśli będę miał jakieś pytania.

dodał: ~private museum tours in St.Peter , 07.03.2012

Witam, I love your blog pobierz.pl. Czy coś można zrobić, aby otrzymywać aktualizacje jak abonament lub coś? Przykro mi, nie jestem zapoznania się z RSS?

dodał: ~firm seo , 06.01.2012

Witam, to naprawdę interesujące, dzięki pobierz.pl