Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zaktualizować sterowniki

Kategoria: Pozostałe, 16 wrzesień 2011, 09:32, ilość odsłon: 1807

Każdy właściciel sprzętu komputerowego posiada na nim zainstalowane sterowniki. Ale co jeśli sterowniki, które mamy już nam nie wystarczają?

Wydarzyć się tak może, na przykład gdy zainstalujemy grę o większych wymaganiach lub urządzenie nowej technologii. W takim wypadku należy dowiedzieć się, jak zaktualizować sterowniki. Zaktualizować sterowniki można za pomocą usługi Windows Update. Znajduje się ona w menu start, w folderze "wszystkie programy". Po uruchomieniu aplikacji należy wybrać opcję "wyświetl dostępne aktualizacje". Aplikacja sama przeszuka internet w celu znalezienia sterowników, których aktualizacja jest nam potrzebna. Spośród odnalezionych sterowników klikamy te, które nas interesują i wybieramy opcję Zainstaluj.

Istnieje również możliwość aktualizowania sterowników poprzez skonfigurowanie systemu Windows w celu sprawdzania przez niego dostępności aktualizacji. Nawet jeśli program Windows Update jest skonfigurowany do automatycznego aktualizowania, należałoby wykonać następującą operację. Otóż powtarzamy powyższe działania doprowadzające nas do aplikacji Windows Update. Tam klikamy "Zmień ustawienia", a następnie wybieramy opcję "Zainstaluj aktualizacje automatycznie". Następnie wybieramy: "Uwzględnij zalecane aktualizacje podczas pobierania", instalowania lub powiadamiania mnie o aktualizacjach, i zatwierdzamy ten wybór klikając "OK".

Teraz odpowiedzmy na pytanie o to, jak ręcznie zaktualizować sterowniki (pamiętając jednak, że ten sposób nie jest polecany i należy go wykonywać wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach). Aby tego dokonać po pierwsze należy zalogować się na komputerze jako administrator. Następnie należy przejść do Menedżera urządzeń odnajdujemy te programy, których sterowniki nie zostały zaktualizowane, po kliknięciu na niego wybieramy opcję "Sterownik i Aktualizuj sterownik". Dalej poprowadzą nas już instrukcje. Teraz, w razie gdyby nasz system nie posiadał wystarczająco aktualnych sterowników, nikt nie będzie miał już problemu z tym, jak zaktualizować sterowniki i będzie w stanie bez pomocy fachowca tego dokonać.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zaktualizować sterowniki