Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zainstalować Windows XP z pendrive'a?

Kategoria: Internet, 18 sierpień 2011, 13:11, ilość odsłon: 2733

Pytaniem często zadawanym na forach internetowych jest pytanie o to jak zainstalować windows xp z pendrive'a.

Nie jest to dla laika komputerowego łatwa rzecz. Cały proces składa się z trzech kroków. Aby rozpocząć proces instalacji należy przygotować sprawnie działającego pendriva, czyli pamięć zewnętrzną, na której przeniesiemy oprogramowanie, oraz drugi komputer, na którym zainstalowany jest windows xp. Komputer ten musi posiadać napęd CD bądź DVD. Następnie należy pobrać drogą internetową wymagane oprogramowanie składające się z trzech aplikacji.

Następnym krokiem jest oczywiście zainstalowanie ściągniętego oprogramowania. Po zainstalowaniu oprogramowania, przenosimy go na pamięć przenośną. Następnie uruchamiamy znajdujący się w folderze c program PeToUSB.exe i zaznaczamy odpowiednio funkcje programu. Po zakończeniu działania na programie można przejść do następnej części odpowiedzi na pytanie jak zainstalować windows xp z pedrive'a. W tym kroku wykonać należy szereg operacji w okienku start - uruchom. Pierwszym krokiem jest wpisanie sekwencji CDM. Ta operacja uruchomi nam wiersz poleceń gdzie wpisujemy cd. Teraz zmieniamy katalog na bootsect, zatwierdzamy użycie pamięci zewnętrznej. Następnie znów wpisujemy cd i dajemy enter. Wpisujemy dwie frekwencje cd usb_prep8 oraz usb_prep8. Teraz klikamy dowolny klawisz.

Teraz nadszedł czas na włożenie do napędu CD/DVD oryginalnego windowsa xp. W komputerze wyszukujemy swój napęd CD i zaznaczamy go. Następnie należy doprowadzić do sformatowania wirtualnego dysku. Przez kolejne kilka kroków wpisujemy tak. W ten sposób mamy już system windows xp na naszym pendrivie. Wkładamy go do komputera, na którym chcemy zainstalować windowsa i ustawiamy w BIOSIE odpowiednie funkcje. Kiedy komputer wykryje już wszystkie twarde dyski, usuwamy wszystkie partycje i tworzymy tylko jedną i na niej instalujemy windowsa. Tym sposobem wiemy już jak zainstalować windows xp z pendrive'a.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest download?

    Kiedy rozpoczynamy przygodę z pobieraniem z sieci internetowej muzyki i filmów oraz innych w pełni legalnie krążących materiałów z sieci, wskazane jest, abyśmy zapoznali się z terminem download.

  • Panic Button - dodatek do Firefoxa

    Dodatek dzięki któremu możemy uniknąć wielu kłopotów. Jeżeli lubimy umilać sobie czas w pracy za pomocą różnego rodzaju flashowych gier czy serwisów, które nie mają tak naprawdę nic wspólnego z naszym zajęciem...

  • co to jest RGB?

    RGB to jeden z modeli przestrzeni barw, w którym kolory otrzymywane są poprzez nakładanie nas siebie w różnych proporcjach trzech podstawowych kolorów czerwonego (R – red), zielonego (G – green) i niebieskiego (B – blue).


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zainstalować Windows XP z pendrive'a?