Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zainstalować windows xp?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 08 czerwiec 2011, 09:26, ilość odsłon: 7285

Windows XP mimo swoich lat wciąż cieszy się olbrzymia popularnością wśród użytkowników. Mimo swej nowoczesności Vista i Windows 7 wciąż pozostają przegranymi w stosunku do niego. Jak można zainstalować ten system na swoim komputerze?

Instalacja XP

Włączamy komputer, wkładając do napędu CD lub DVD z systemem. Jeśli Ne wystartuje płyta, robimy reset, nie wyjmując jej z nośnika. Może też wyskoczyć napis „Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku..”, więc wciskamy dowolny klawisz. Instalator zaczyna swa prace od kopiowania plików, a potem pyta nas, czy odnawiamy istniejący system XP, czy instalujemy nowy. Wybieramy drugą odpowiedź.

jak zainstalować xp?

Teraz naciśnięciem klawisza F8 akceptujemy licencję, a następnie tworzymy dysk systemowy i wyznaczmy wielkość partycji. Zalecana ilość miejsca dla systemu Windows XP to partycja mająca 500 MB. Wybieramy też sposób formatowania – najlepiej wybrać NTFS.

jak zainstalować xp?

Teraz czeka na chwila relaksu, w czasie której system szykuje pliki, a potem pojawia się nowy ekran. Czekamy cierpliwie, aż otrzymamy wybór opcji językowych i regionalnych, a następnie podajemy swoje dane. Kolejnym krokiem jest wpisanie numeru seryjnego systemu.

jak zainstalować xp?

Ustalamy godzinę, a potem kolejny wybór dotyczy automatycznego pobierania aktualizacji. To nie zaszkodzi, więc zgadzamy się. Konfigurujemy sieć, wybieramy nazwę użytkownika, a w końcu docieramy do pulpitu swojego nowego systemu operacyjnego. Tu wszelkie ustawienia wprowadzamy po naciśnięciu menu START i wyborze PANELU STEROWANIA. A klikając prawym przyciskiem myszki na dolnej listwie mamy dostęp do opcji paska narzędzi. Tapetę i rozdzielczość wybieramy natomiast klikając prawym przyciskiem myszki na ekranie i wybierając Właściwości,  a następnie ustawienia.

Inne porady z tej kategorii:

  • Przenoszenie plików z Moich dokumentów

    Folder Moje dokumenty zajmuje zbyt dużo miejsca? Jeżeli nasz folder Moje dokumenty rozrósł się do pokaźnych rozmiarów możemy przenieść jego zasoby tak żeby aplikacje, które się do nich odnoszą mogły je bez problemu odnaleźć w nowym miejsc

  • Jak przyśpieszyć wyszukiwanie plików?

    Szybsze wyszukiwanie dzięki indeksowaniu. Jeżeli często przeszukujesz swoje dyski i masz na nich wiele plików warto przyśpieszyć ten proces dzięki stworzeniu indeksu plików i folderów na swoim komputerze.

  • Jak odinstalować MSN Messenger?

    Opis jak sprawić żeby MSN Messenger dało się odinstalować z poziomu "Dodaj lub usuń programy". Jeżeli denerwuje nas niemożność odinstalowania MSN messengera z poziomu Panelu sterowan­ia > Dodaj lub usuń programy to jest na to prosty sposób.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zainstalować windows xp?