Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zainstalować Windows 7?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 30 październik 2009, 09:34, ilość odsłon: 9979

Nie wiesz jak zainstalować najnowszy produkt Microsoftu? Windows 7 jest Twoim pierwszym systemem operacyjnym? Przedstawiamy Ci prosty i łatwy sposób jak wgrać "siódemkę".

Instalacja najnowszego systemu z logiem Microsoft nie nastręcza większych problemów. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych krokach. Po pierwsze musimy odpowiednio się przygotować do instalacji, czyli zaopatrzyć się w nośnik, oraz zmienić kolejność startowania urządzeń w BIOSie tak by nośnik z systemem był na pierwszej pozycji. Jak już się z tym uporamy możemy przejść do właściwej instalacji systemu. Po uruchomieniu komputera z nośnikiem systemu Microsoft Windows 7, instalatora powita nas ekranem z logiem instalowanego systemu.

1

Pierwszym wyborem, które przedstawi nam instalator, będzie wybór języka, ustawień regionalnych, a także układu klawiatury. Wybieramy oczywiście ustawienia odpowiednie dla Polski, oraz nasz rodzimy język. Niestety w posiadanej przez nas wersji beta (build 7000) dostępny był wybór tylko języka angielskiego. Następnie klikamy „Dalej”, a później by przejść do następnej części instalacji systemu – przycisk „Instaluj”.

2

W kolejnym kroku zapoznajemy się z licencją i oczywiście by przejść dalej i móc cieszyć się możliwościami Windows 7 musimy ją zaakceptować. Dalej stajemy przed wyborem dokonania aktualizacji istniejącego już systemu, lub zainstalowania systemu od nowa. Oczywiście wybieramy nową instalację.

3

Następnie musimy wybrać dysk i partycje na której chcemy zainstalować nasz nowy system. W naszym przypadku mamy tylko jeden dysk, podzielony na jedną partycję. Jeśli ktoś posiada więcej należy wybrać odpowiednią.

4

I dopiero teraz rozpoczyna się kopiowanie plików oraz instalacja składników, co może potrwać nawet do kilkudziesięciu minut w zależności od mocy obliczeniowej naszego komputera.

5

Po zakończeniu tego etapu nastąpi ponowne uruchomienie komputera, a następnie dalsza konfiguracja Windowsa, która znów zakończy się restartem.

6

Po uruchomieniu komputera, system przywita nas ekranem, w którym będziemy mieli możliwość wpisania nazwy użytkownika, oraz nazwy komputera. Obie nazwy zależą jedynie od naszej pomysłowości i pozwalają spersonalizować system. Nasz wybór zatwierdzamy klikając na przycisk „Dalej”.

7

Dalej musimy podać klucz produktu, potwierdzający legalność naszego systemu.

8

Kolejne ekrany konfigurują naszego nowego Windowsa. Pierwszy z nich ustawia zasady bezpieczeństwa, między innymi aktualizacje. Polecamy wybrać pierwszą z opcji, czyli „Użyj ustawień zalecanych”.

9

Później konfigurujemy ustawienia dotyczące daty i czasu, które potwierdzamy klikając przycisk „Dalej”.

10

Następnie wybieramy lokalizację sieci, w której znajduje się nasz komputer. Spośród sieci domowej, sieci w pracy, oraz sieci publicznej my wybraliśmy sieć domową.

11

Po wyborze należy chwile odczekać, gdyż system konfiguruje ustawienia sieciowe.

12

Dalej wybieramy elementy udostępniane w sieci. Pamiętać należy o zapisaniu hasła, które się wyświetli po prawej stronie. Bez niego nie będziemy mieli dostępu do tych elementów poprzez sieć. Oczywiście nie musimy nic wybierać i pominąć ten krok klikając „Pomiń”, w przeciwnym wypadku, w celu zatwierdzenia zmian należy nacisnąć „Dalej”.

13

Następnie Windows finalizuje i personalizuje ustawienia.,,

14

a po chwili naszym oczom ukazuje się pulpit i od tego momentu możemy korzystać z dobrodziejstw systemu Windows 7.

15

Inne porady z tej kategorii:

  • Wiersz poleceń – najbardziej popularne komendy

    Wiersz poleceń to sposób wydawania komend komputerowi za pomocą określonych wyrazów i skrótów. W systemach Windows uruchamia się go poprzez naciśnięcie START, a następnie uruchom. Wpisujemy tu CMD i zatwierdzamy klawiszem Enter.

  • Problem z Windows Defender?

    Porada dotycząca błędu 0x80072efd. Jeżeli nasz Windows Defender pokazuje błąd 0x80072efd może to oznaczać, że źle skonfigurowaliśmy naszego firewalla. Pojawia się on w momencie w którym Services.exe...

  • Klawisze trwałe (Win XP)

    Opis wykorzystania funkcji Klawisze trwałe. Klawisze trwałe to specjalna funkcja, która pozwala na naciskanie przycisków Shift, Ctrl, Alt lub Klawisz Windows pojedynczo. Dzięki temu można przykładowo uruchomić kombinację Ctrl+Alt+Del za pomocą j


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zainstalować Windows 7?