Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zainstalować Windows 7?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 30 październik 2009, 09:34, ilość odsłon: 9999

Nie wiesz jak zainstalować najnowszy produkt Microsoftu? Windows 7 jest Twoim pierwszym systemem operacyjnym? Przedstawiamy Ci prosty i łatwy sposób jak wgrać "siódemkę".

Instalacja najnowszego systemu z logiem Microsoft nie nastręcza większych problemów. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych krokach. Po pierwsze musimy odpowiednio się przygotować do instalacji, czyli zaopatrzyć się w nośnik, oraz zmienić kolejność startowania urządzeń w BIOSie tak by nośnik z systemem był na pierwszej pozycji. Jak już się z tym uporamy możemy przejść do właściwej instalacji systemu. Po uruchomieniu komputera z nośnikiem systemu Microsoft Windows 7, instalatora powita nas ekranem z logiem instalowanego systemu.

1

Pierwszym wyborem, które przedstawi nam instalator, będzie wybór języka, ustawień regionalnych, a także układu klawiatury. Wybieramy oczywiście ustawienia odpowiednie dla Polski, oraz nasz rodzimy język. Niestety w posiadanej przez nas wersji beta (build 7000) dostępny był wybór tylko języka angielskiego. Następnie klikamy „Dalej”, a później by przejść do następnej części instalacji systemu – przycisk „Instaluj”.

2

W kolejnym kroku zapoznajemy się z licencją i oczywiście by przejść dalej i móc cieszyć się możliwościami Windows 7 musimy ją zaakceptować. Dalej stajemy przed wyborem dokonania aktualizacji istniejącego już systemu, lub zainstalowania systemu od nowa. Oczywiście wybieramy nową instalację.

3

Następnie musimy wybrać dysk i partycje na której chcemy zainstalować nasz nowy system. W naszym przypadku mamy tylko jeden dysk, podzielony na jedną partycję. Jeśli ktoś posiada więcej należy wybrać odpowiednią.

4

I dopiero teraz rozpoczyna się kopiowanie plików oraz instalacja składników, co może potrwać nawet do kilkudziesięciu minut w zależności od mocy obliczeniowej naszego komputera.

5

Po zakończeniu tego etapu nastąpi ponowne uruchomienie komputera, a następnie dalsza konfiguracja Windowsa, która znów zakończy się restartem.

6

Po uruchomieniu komputera, system przywita nas ekranem, w którym będziemy mieli możliwość wpisania nazwy użytkownika, oraz nazwy komputera. Obie nazwy zależą jedynie od naszej pomysłowości i pozwalają spersonalizować system. Nasz wybór zatwierdzamy klikając na przycisk „Dalej”.

7

Dalej musimy podać klucz produktu, potwierdzający legalność naszego systemu.

8

Kolejne ekrany konfigurują naszego nowego Windowsa. Pierwszy z nich ustawia zasady bezpieczeństwa, między innymi aktualizacje. Polecamy wybrać pierwszą z opcji, czyli „Użyj ustawień zalecanych”.

9

Później konfigurujemy ustawienia dotyczące daty i czasu, które potwierdzamy klikając przycisk „Dalej”.

10

Następnie wybieramy lokalizację sieci, w której znajduje się nasz komputer. Spośród sieci domowej, sieci w pracy, oraz sieci publicznej my wybraliśmy sieć domową.

11

Po wyborze należy chwile odczekać, gdyż system konfiguruje ustawienia sieciowe.

12

Dalej wybieramy elementy udostępniane w sieci. Pamiętać należy o zapisaniu hasła, które się wyświetli po prawej stronie. Bez niego nie będziemy mieli dostępu do tych elementów poprzez sieć. Oczywiście nie musimy nic wybierać i pominąć ten krok klikając „Pomiń”, w przeciwnym wypadku, w celu zatwierdzenia zmian należy nacisnąć „Dalej”.

13

Następnie Windows finalizuje i personalizuje ustawienia.,,

14

a po chwili naszym oczom ukazuje się pulpit i od tego momentu możemy korzystać z dobrodziejstw systemu Windows 7.

15

Inne porady z tej kategorii:

  • Okno wyszukiwania jak w Windows ME (Win XP)

    Porada dla tych, których denerwuje pomocnik w oknie wyszukiwania. Żeby wyłączyć animowaną postać w oknie wyszukiwania wystarczy wybrać opcję Zmień preferencje > Bez animowanej postaci ekranowej.

  • Przywracanie systemu – jak przywrócić system do poprzedniego stanu?

    Czasem zdarzy się naszemu systemowi operacyjnemu jakaś awaria, która spowoduje, że po restarcie nie działa on tak jak przedtem – mogą zawieszać się niektóre programy, inne nie uruchamiać w ogóle, zaś zmiany spowodowane awarią sięgać aż p

  • Kontrola konta użytkownika Windows 7

    Kontrola konta użytkownika to opcja w Windows 7, pomagająca chronić komputer przed hakerami i różnej maści niepożądanymi plikami z sieci, czyli wirusami, trojanami, robakami, itp. Gdy instalowany bądź też działający program chce wprowadzić


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zainstalować Windows 7?