Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zainstalować Windows 7?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 30 październik 2009, 09:34, ilość odsłon: 9866

Nie wiesz jak zainstalować najnowszy produkt Microsoftu? Windows 7 jest Twoim pierwszym systemem operacyjnym? Przedstawiamy Ci prosty i łatwy sposób jak wgrać "siódemkę".

Instalacja najnowszego systemu z logiem Microsoft nie nastręcza większych problemów. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych krokach. Po pierwsze musimy odpowiednio się przygotować do instalacji, czyli zaopatrzyć się w nośnik, oraz zmienić kolejność startowania urządzeń w BIOSie tak by nośnik z systemem był na pierwszej pozycji. Jak już się z tym uporamy możemy przejść do właściwej instalacji systemu. Po uruchomieniu komputera z nośnikiem systemu Microsoft Windows 7, instalatora powita nas ekranem z logiem instalowanego systemu.

1

Pierwszym wyborem, które przedstawi nam instalator, będzie wybór języka, ustawień regionalnych, a także układu klawiatury. Wybieramy oczywiście ustawienia odpowiednie dla Polski, oraz nasz rodzimy język. Niestety w posiadanej przez nas wersji beta (build 7000) dostępny był wybór tylko języka angielskiego. Następnie klikamy „Dalej”, a później by przejść do następnej części instalacji systemu – przycisk „Instaluj”.

2

W kolejnym kroku zapoznajemy się z licencją i oczywiście by przejść dalej i móc cieszyć się możliwościami Windows 7 musimy ją zaakceptować. Dalej stajemy przed wyborem dokonania aktualizacji istniejącego już systemu, lub zainstalowania systemu od nowa. Oczywiście wybieramy nową instalację.

3

Następnie musimy wybrać dysk i partycje na której chcemy zainstalować nasz nowy system. W naszym przypadku mamy tylko jeden dysk, podzielony na jedną partycję. Jeśli ktoś posiada więcej należy wybrać odpowiednią.

4

I dopiero teraz rozpoczyna się kopiowanie plików oraz instalacja składników, co może potrwać nawet do kilkudziesięciu minut w zależności od mocy obliczeniowej naszego komputera.

5

Po zakończeniu tego etapu nastąpi ponowne uruchomienie komputera, a następnie dalsza konfiguracja Windowsa, która znów zakończy się restartem.

6

Po uruchomieniu komputera, system przywita nas ekranem, w którym będziemy mieli możliwość wpisania nazwy użytkownika, oraz nazwy komputera. Obie nazwy zależą jedynie od naszej pomysłowości i pozwalają spersonalizować system. Nasz wybór zatwierdzamy klikając na przycisk „Dalej”.

7

Dalej musimy podać klucz produktu, potwierdzający legalność naszego systemu.

8

Kolejne ekrany konfigurują naszego nowego Windowsa. Pierwszy z nich ustawia zasady bezpieczeństwa, między innymi aktualizacje. Polecamy wybrać pierwszą z opcji, czyli „Użyj ustawień zalecanych”.

9

Później konfigurujemy ustawienia dotyczące daty i czasu, które potwierdzamy klikając przycisk „Dalej”.

10

Następnie wybieramy lokalizację sieci, w której znajduje się nasz komputer. Spośród sieci domowej, sieci w pracy, oraz sieci publicznej my wybraliśmy sieć domową.

11

Po wyborze należy chwile odczekać, gdyż system konfiguruje ustawienia sieciowe.

12

Dalej wybieramy elementy udostępniane w sieci. Pamiętać należy o zapisaniu hasła, które się wyświetli po prawej stronie. Bez niego nie będziemy mieli dostępu do tych elementów poprzez sieć. Oczywiście nie musimy nic wybierać i pominąć ten krok klikając „Pomiń”, w przeciwnym wypadku, w celu zatwierdzenia zmian należy nacisnąć „Dalej”.

13

Następnie Windows finalizuje i personalizuje ustawienia.,,

14

a po chwili naszym oczom ukazuje się pulpit i od tego momentu możemy korzystać z dobrodziejstw systemu Windows 7.

15

Inne porady z tej kategorii:

  • Nowe ikony (Vista)

    Vista pozwala na szybkie i proste podmienienie standardowych ikon na własne. Jeżeli posiadamy nowy zestaw ikon, którym chcielibyśmy zastąpić te standardowe, które oferuje nam Vista jest­ na to bardzo prosty sposób.

  • Jak poradzić sobie ze zbyt dużą liczbą uruchomianych programów przy starcie systemu?

    Prosty sposób na sprawdzenie co tak naprawdę uruchamia się wraz ze startem naszego systemu. Jeżeli twój system ładuje się bardzo powoli może to oznaczać, że przy jego starcie jest uruchamianych wiele niepotrzebnych programów.

  • Jak stworzyć skrót "Pokaż pulpit"?

    Porada dla tych, którzy przez nieuwagę skasowali skrót "Pokaż pulpit". Jeżeli z jakiś powodów usunąłeś skrót "Pokaż pulpit" to wbrew pozorom jego przywrócenie nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zainstalować Windows 7?