Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zainstalować Vistę?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 09 czerwiec 2011, 09:04, ilość odsłon: 1038

Jeśli zdecydowaliśmy się zmienić system operacyjny lub tez kupujemy komputer/laptop bez zainstalowanego na im systemu, musimy własnoręcznie dokonać instalacji. Nie jest to rzecz jakoś szczególnie skomplikowana, ale przyda się mała pomoc.

Instalacja Windows Vista

Wkładamy do napędu płytę DVD z systemem i czekamy na pojawienie się ekranu, na którym ujrzymy wybór języka instalacji oraz innych jej opcji. Wybieramy z listy rozwijanej i klikamy DALEJ. Następnie wybieramy opcję ZAINSTALUJ TERAZ.

jak zainstalować viste?

Zostaniemy poproszeni o wpisanie klucza produktu. Znajdziemy go na pudełku z Vistą lub też w środku, na nalepce. CO prawda mamy na aktywację systemu aż 30 dni, lecz po co czekać? Wpisujemy go i klikamy DALEJ. W niektórych przypadkach (w zależności od rodzaju użytego klucza) może wyświetlić się okno z wyborem konkretnej edycji Windows Vista, na którą posiadamy licencję. Wybieramy więc, a potem klikamy na DALEJ. Akceptujemy licencję, po czym klikamy na Dalej.

jak zainstalować viste?

Teraz wybieramy dysk systemowy oraz dzielimy twardy na partycje. Potwierdzamy konieczność wymazania wszelkich danych. Później komputer uruchomi się ponownie. Ustawienia BIOS-u możemy przestawić na ładowanie systemu z dysku twardego lub nie robić nic, ale też nie reagować na monit zachęty ponownej instalacji. Czekamy po prostu aż pojawi się okno, do którego wpisujemy swoje dane (hasła nie musimy wpisywać) i ewentualnie zmieniamy ikonkę użytkownika na inną. Po wszystkim klikamy na  „Dalej”.

jak zainstalować viste?

Ustawiamy nazwę komputera i tapetę, a następnie ustawiania. Proponujemy zostać przy zalecanych. Widzimy potem ekran ustawiania godziny, klikamy rozpocznij, komputer resetuje się, a po starcie logujemy się za pomocą ustalonego wcześniej hasła. I gotowe!

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak oszukać indeks wydajności? (Windows Vista)

    Porada dotycząca tego jak „oszukać” indeks wydajności w Windows Vista. Jeżeli chcemy „podkręcić” nasz indeks wydajności możemy to zrobić w bardzo prosty sposób.

  • Jak zainstalować Windows 7?

    Nie wiesz jak zainstalować najnowszy produkt Microsoftu? Windows 7 jest Twoim pierwszym systemem operacyjnym? Przedstawiamy Ci prosty i łatwy sposób jak wgrać "siódemkę".

  • Jak wylączyć autoodtwarzanie? (Win XP)

    Porada dla tych, którzy chcą wyłączyć opcję autoodtwarzania. Jeżeli chcemy wyłączyć opcję autoodtwarzania w naszym napędzie cd możemy to zrobić poprzez wejście na Mój Komputer i kliknięcie drugim przyciskiem myszy na naszym napędzie, a n


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zainstalować Vistę?