Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zainstalować gadu gadu

Kategoria: Narzędzia, 01 czerwiec 2011, 09:58, ilość odsłon: 1402

Gadu-Gadu to najpopularniejszy polski komunikator, który jest obecny na rynku od lat, a jego producenci wciąż go rozwijają.

Jeśli nie mieliśmy jeszcze z nim kontaktu lub też chcemy zainstalować nową wersję, przyda się krótki poradnik, jak go zainstalować.

Instalacja nowego Gadu-Gadu

Zaczynamy przede wszystkim od pobrania pliku instalacyjnego. Najnowszą wersję programu można znaleźć na stronach naszego vortalu – w tym miejscu NOWE GG. Jeśli mamy już GG, a chcemy zmienić na nowe, przyda się eksport listy kontaktów. Mamy dzięki temu pewność, że nie utracimy żadnych. W tym celu klikamy na KONTAKTY, a następnie „Eksportuj kontakty do pliku”.

jak zainstalować nowe gg

Jeśli mamy już GG, należy je odinstalować. Dobrze też zapisać swój numer na kartce lub w pliku tekstowym. Potem klikamy na plik instalacyjny. W okienku powitalnym klikamy DALEJ, następnie wybieramy rodzaj posiadanego połączenia – co do Proxy, to polecamy wybór „Bez Proxy”. Zaznaczamy też okienko „Używaj połączeń bezpośrednich”. Teraz instalator pyta, czy mamy już numer GG, cz też jesteśmy nowi.

jak zainstalować nowe gg

Jeśli mamy numer, zaznaczamy „Mam już swój numer”, jeśli nie, „Jestem nowym użytkownikiem”. W tym drugim przypadku przechodzimy do okienka (widoczne poniżej), gdzie ustalamy swoje hasło do komunikatora. Podajemy tez adres e-mail w celu weryfikacji.

jak zainstalować nowe gg

Kolejne kroki to wybór ustawień, jak powiadomienia, status, itp. Gdy jest to już gotowe, uruchamiamy komunikator i w opcji Kontakty wybieramy „Importuj kontakty z pliku”. Wskazujemy plik, w którym zapisaliśmy dane znajomych i gotowe. Mamy najnowszą wersję i wszystkich znajomych ze starej.

jak zainstalować nowe gg

Wszelkie ustawienia można zmieniać także podczas używania Gadu-Gadu. W tym celu wchodzimy w zakładkę GADU-GADU i Ustawienia. Najnowsza wersja do pobrania zawsze pod tym linkiem: Gadu Gadu.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to znaczy trial?

    Gdy szukamy informacji o oprogramowaniu czy też aplikacjach, nieraz spotykamy się z określeniem, że dany produkt jest dostępny w wersji „trial”. Co to właściwie oznacza?

  • Konwersja PDF do Word

    Od czasu do czasu zdarza nam się trafić na plik zapisany w formacie PDF, który chcielibyśmy zmienić pod względem treści czy też po prostu mieć do dyspozycji jego edytowalną treść. Czy jest to możliwe?

  • Jak odzyskać usunięte pliki?

    Dowiedz się jak uporać się z bardzo częstym i nagminnym kłopotem, jakim jest utrata danych w kompach.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zainstalować gadu gadu