Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zaimplementować HTML w PHP?

Kategoria: Internet, 05 sierpień 2011, 11:47, ilość odsłon: 1933

Zanim odpowiemy na pytanie "Jak zaimplementować HTML w PHP?" musimy uświadomić sobie, że kod PHP jest przeznaczone dla serwera, a kod HTML dla przeglądarki.

Każdy plik traktowany przez serwer jako dokument PHP jest przez niego parsowany (przetwarzany), pod kątem skryptu pomiędzy znacznikami <?php i ?>, a efekt tego przetwarzania jest wysyłany do przeglądarki. Wszystko, co nie znajduje się pomiędzy tagami <?php i ?> traktowane jest jak zwykły kod HTML.

Z tego co zostało napisane wynika najprostszy sposób zaimplementownia kodu HTML w PHP. Należy go umieścić poza tagami <?php i ?>. Jednak czasami potrzebujemy umieścić kod HTML we fragmencie skryptu. PHP oferuje nam ma to różne metody „przejścia tego problemu”. Podstawowym rozwiązaniem są trzy funkcje

echo ( tekst $arg1 [,tekst $... ] )

print ( tekst $arg )

printf (tekst $format [, mixed $args [, mixed $... ]] ) .

Wszystkie te funkcje „wstawiają” do dokumentu HTML wysyłanego na przeglądarkę tekst, który jest podany jako argument funkcji. Z tym, że funkcja printf() najpierw ten tekst „formatuje”. Funkcja echo () powoli wychodzi z użycia i należy zamiast niej używać print().

Innym bardzo wygodnym sposobem na umieszczenie kodu HTML w PHP jest odczytanie go z zewnętrznego pliku. Pozwala nam to np. stosować szablony dokumentów HTML, w którym następnie umieszczamy wygenerowane przez kod PHP. Jest to technika powszechnie stosowana w tzw. CMS. Do odczytywania zawartości z zewnętrznych plików mamy kilka funkcji:

file ( string $nazwa_pliku [, int $flagi [, resource $kontekst ]] ) - zwraca plik w postaci tablicy, a każdy element tablicy odpowiada linii w pliku;

readfile ( string $nazwapliku [, bool $użyj_include_path [, resource $context ]] ) – wysyła na przeglądarkę zawartość pliku;

file_get_contents ( string $ nazwa_pliku [, bool $use_include_path = false [, resource $context [, int $offset = -1 [, int $maxlen ]]]] ) – przypisuje do zmiennej tekstowej zawartość pliku.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak implementować PHP w HTML?

    Odpowiedź na pytanie, jak zaimplementować PHP w HTML sprowadza się właściwie do odpowiedzi na pytanie, jak zmusić serwer do czytania plików z rozszerzeniem ".html" jako pliki PHP i analizował je używając parsera PHP.

  • Jaki router WIFI?

    Router WiFi jest to urządzenie sieciowe, dzięki któremu możliwe jest w warunkach domowych podzielenie dostępu do Internetu pomiędzy wielu użytkowników

  • co to jest SEO?

    Spróbujmy w dużym skrócie odpowiedzieć na pytanie co to jest SEO (ang. Search Engine Optimization)?


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zaimplementować HTML w PHP?