Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zablokować właściwości ekranu (Win XP)?

Kategoria: Bezpieczeństwo, 21 lipiec 2008, 01:13, ilość odsłon: 4248

Prosta modyfikacja rejestru, która uniemożliwia dostanie się do właściwości ekranu. Jeżeli chcemy uniemożliwić dostęp do właściwości ekranu (tych, które widzimy klikając drugim przyciskiem myszy na pulpit i wybieramy Właściwości)...

Jeżeli chcemy uniemożliwić dostęp do właściwości ekranu (tych, które widzimy klikając drugim przyciskiem myszy na pulpit i wybieramy Właściwości) jakiemuś użytkownikowi musimy wejść na jego profil i posłużyć się Edytorem rejestru (Start > Uruchom, w polu "Otwórz :" wpisujemy regedit). Teraz należy odszukać klucz :

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ CurrentVersion\Policies\System

Następnie odnajdujemy (lub tworzymy, typ DWORD) odpowiednie wartości i nadajemy im 1, aby uruchomić następujące funkcje :

NoDispSettingsPage - zablokowanie zakładki Ustawienia

NoDispScrSavPage - zablokowanie zakładki Wygaszacz ekranu

NoDispAppearancePage - blokada zakładek Wygląd (i przy okazji również Kompozycje)

NoThemesTab - zablokowanie zakładki Kompozycje

NoDispBackgroundPage - zablokowanie zakładki Pulpit

UWAGA! Przed jakąkolwiek modyfikacją rejestru radzimy zapoznać się poradą Jak wykonać kopię zapasową rejestru?. Nasz serwis nie odpowiada za żadne szkody mogące wyniknąć z powodu zastosowania się do powyższych wskazówek.

Inne porady z tej kategorii:

  • Rozszerzenie dat - czym otworzyć?

    Od czasu do czasu zdarza nam się spotkać w sieci pliki mające rozszerzenie „.dat”. Są to pliki używane w systemach operacyjnych z rodziny Windows, który służy do przechowywania informacji o aktywności użytkownika.

  • Blokada komputera – jak zrobić to skutecznie?

    Po co blokuje się komputery? Na to pytanie można by udzielić co najmniej kilkunastu odpowiedzi. Najczęściej jednak robi się to, aby zablokować dostęp osobom niepowołanym do istotnych danych – zarówno firmowych, jak i prywatnych. Jak skutecznie

  • Co to jest firewall?

    Czasem, na przykład kiedy gramy w gry komputerowe, wyskakuje nam komunikat dotyczący tego, że nasz komputer ma firewalla i nie może przez niego połączyć się z czymś, bądź pobrać jakiegoś elementu.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zablokować właściwości ekranu (Win XP)?