Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak zablokować dostęp do danej strony www?

Kategoria: Internet, 18 styczeń 2009, 12:29, ilość odsłon: 15578

Prosty sposób na ograniczenie dostępu użytkowników naszego komputera do wybranych stron www. Jeżeli chcemy zablokować dostęp do danej strony www z naszego komputera możemy w tym celu posłużyć się bardzo prostą metodą, która bazuje na modyfi

Jeżeli chcemy zablokować dostęp do danej strony www z naszego komputera możemy w tym celu posłużyć się bardzo prostą metodą, która bazuje na modyfikacji pliku hosts.


Plik ten nie ma żadnego rozszerzenia i w wypadku Win XP znajdziemy go w folderze C:\WINDOWS\system32\drivers\etc. Jeżeli mamy Win 9x szukać nalezy w C:\WINDOWS. Plik ten nalezy otworzyć w notatniku (klikamy na niego dwukrotnie i z okna Otwieranie za pomocą wybieramy odpowiednią pozycję). Hosts powinien zaczynać się od linijki "127.0.0.1 localhost" lub od długiego komentarza, który zaczyna się od znaku "#".


Teraz wystarczy, że pod linijką 127.0.0.1 localhost (którą zostawiamy w obecnym kształcie) wpisujemy na takiej samej zasadzie adresy stron www, które chcemy zablokowac. Powinno to wyglądać mniej więcej tak :Jak widać dla większej pewności wpisujemy dany adres z przedrostkiem www i bez. Nie wpisujemy za to "http://", ani żadnych dłuższych adresów odnoszących się do konkretnych podstron.


W razie gdybyśmy nie mogli odnaleźć pliku hosts wystarczy stworzyć go na takiej samej zasadzie w danym miejscu zależnym od naszego systemu operacyjnego. Metoda blokująca w ten sposób strony www powinna działać na każdej przeglądarce.­

Inne porady z tej kategorii:

  • Ramki w HTML- tworzenie, porady HTML

    Ramki w HTML można stosować w dwojaki sposób. Pierwszy, nazwijmy go klasycznym, polega na deklaracji DOCTYPE typu Frameset i utworzenie dokumentu za pomocą znaczników <frameset>.

  • Meta tagi

    Meta tagi mają dwa podstawowe zastosowania. Po pierwsze, służą do przekazania informacji o samym dokumencie lub nagłówków HTTP, jeżeli nie mogły one zostać wysłane w inny sposób.

  • Jak wyłączyć zapamiętywanie haseł w Internet Explorerze?

    Prosta modyfikacja rejestru w celu wyłączenia zapamiętywania haseł przez nasz system. Jeżeli chcemy całkowicie zrezygnować z zapamiętywania haseł przez nasz system (co jest w gruncie rzeczy dość rozważne) musimy uruchomić Edytor rejestru...


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak zablokować dostęp do danej strony www?

dodał: ~Rejczel , 07.12.2012

Na windows 7 nie działa, gdy chcę zapisać plik pokazuję się okno z wyborem miejsca do zapisu pliku oraz jedyny format do zapisu to .txt

dodał: ~ZX , 06.06.2012

musi być\n

dodał: ~nabed , 06.04.2012

u mnie nie ma tego " hosts "

dodał: ~malina1240 , 03.07.2010

a jak zablokować tylko np. logowanie na danej stronie?\nwpisując adres logowania nie działa

dodał: ~krechos , 29.04.2010

u mnie pisze ze jest niepoprawna nazwa pliku lub sciezka\n

dodał: ~stach , 02.11.2009

Spasiba. :)

dodał: ~Ziziol , 23.04.2009

Nie wiem jak mam dziekowac. Wkoncu udalo mi sie uwolnic od naszej klasy. \n\nDzieki Ziziol