Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak wyłączyć zapisywanie ustawień pulpitu? (Win XP)

Kategoria: Systemy Operacyjne, 30 lipiec 2008, 11:37, ilość odsłon: 4026

System Windows zapamiętuje ostatni układ pulpitu przed wyłączeniem komputera. Jak to wyłączyć? System Windows zapamiętuje ostatnie rozmieszczenie ikon i otwarte foldery po ponownym włączeniu komputera.

System Windows zapamiętuje ostatnie rozmieszczenie ikon i otwarte foldery po ponownym włączeniu komputera. Jak wyłączyć tą opcję? Możemy w tym celu posłużyć się prostą modyfikacją rejestru.

Na początku uruchamiamy Edytor rejestru (Start > Uruchom, w polu "Otwórz :" wpisujemy regedit). Następnie znajdujemy klucz :

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

Następnie wyszukujemy w nim wartość NoSaveSettings (jeżeli jej nie ma - tworzymy ją, typ DWORD) i przypisujemy jej 1. Zmiana powinna zostać zainicjowana po ponownym uruchomieniu komputera.

UWAGA! Przed jakąkolwiek modyfikacją rejestru radzimy zapoznać się poradą Jak wykonać kopię zapasową rejestru?. Nasz serwis nie odpowiada za żadne szkody mogące wyniknąć z powodu zastosowania się do powyższych wskazówek.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak wyłączyć zapisywanie ustawień pulpitu? (Win XP)