Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak wylączyć udostępnianie plików i drukarek? (Win XP)

Kategoria: Systemy Operacyjne, 28 lipiec 2008, 20:29, ilość odsłon: 7285

Porada, która w niektórych wypadkach może znacząco przyśpieszyć start systemu. Jeżeli nie korzystasz z udostępniania plików, lub drukarek możesz tę opcję szybko wyłączyć.

Jeżeli nie korzystasz z udostępniania plików, lub drukarek możesz tę opcję szybko wyłączyć. Jest to nawet wskazane gdyż może się zdarzyć, że biblioteka odpowiedzialna za tą funkcję może znacząco zwalniać start systemu.

Żeby wyłączyć tą funkcję należy wejść do Panelu sterowania > Połączenia sieciowe. Teraz klikamy drugim przyciskiem myszy na połączenia, które znajduje się w  rubryce Sieć Lan lub szybki Internet i wybieramy Właściwości. Następnie na karcie Ogólne wystarczy wyłączyć Udostępnianie plików i drukarek w sieci Microsoft Networks.

udostepnianie

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak uaktualnić BIOS?

    Zanim zajmiemy się tematem uaktualnienia BIOSu, musimy ostrzec każdego, który chce to zrobić – jest to ryzykowny i niebezpieczny zabieg i jeżeli popełnimy błąd, możemy pożegnać się z naszym komputerem na dłużej.

  • Rejestr Windows 7 – jak znaleźć odpowiedni wpis?

    Rejestr Windows 7 to baza danych konfiguracyjnych, za pomocą których można kontrolować każdy aspekt działania tego systemu operacyjnego. Jeśli chcemy zmienić konkretny, musimy najpierw go zidentyfikować. Jak tego dokonać?

  • Niebieski ekran – jak go unikać?

    Niebieski Ekran – zwany też Niebieskim Ekranem Śmierci – możemy zobaczyć, gdy mamy wadliwy lub błędnie zainstalowany sterownik w systemie. Wyświetlane są na nim szczegółowe informacje o błędzie oraz powodach jego wystąpienia.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak wylączyć udostępnianie plików i drukarek? (Win XP)