Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak wyłączyć UAC?

Kategoria: Narzędzia, 28 grudzień 2009, 14:00, ilość odsłon: 6746

Nie wiesz jak wyłączyć UAC na własnym komputerze, mając system operacyjny Vista czy Windows 7 to ta porada powie Ci jak pozbyć sie UAC.

Pewnie wielu z Was zastanawia się jak wyłączyć UAC? Lub co zrobić, żeby już na zawsze pozbyć się UAC w Vista? W tej poradzie opiszę jak wyłączyć UAC w bardzo szybki i bezpieczny dla systemu sposób. Porada ta odpowie na pytanie jak wyłączyć UAC w Viście, gdyż to właśnie ten system operacyjny ze stajni Microsoft, jako pierwszy wprowadził UAC w swoje szeregi. Będą ją mogli również wykorzystać posiadacze najnowszego systemu operacyjnego od Microsoft, gdyż wciąż dostępny jest UAC w Windows 7. A co właściwie oznacza ten skrót? UAC to User Account Control, a więc narzędzie, które docelowo miało pomóc w ochronie PC, poprzez ograniczenie dostępu do różnych aplikacji, bez zgody administratora. Niestety sposób w jakim UAC to robi spowodował, że wielu użytkowników postanowiło wyłączyć UAC. Na szczęście w Windows 7, oraz Windows Vista UAC można wyłączyć i dzięki temu nie będą się już pojawiały nużące komunikaty o autoryzacji dostępu do danej aplikacji.  Użytkownicy starszych systemów operacyjnych mogą spać spokojnie, gdyż nie ma UAC w Windows XP i dobrze. Brak w XP UAC powoduje, że system ten ciągle cieszy się sporą popularnością. Przejdźmy jednak już do konkretów, a więc do sposobu jak wyłączyć UAC w Vista.

Opisywany sposób jest najłatwiejszym z dostępnych i absolutnie nikt nie powinien mieć z nim żadnych problemów. Na początek należy kliknąć na Start i po rozwinięciu paska wybrać Uruchom. W oknie, które nam się wyświetli wystarczy wpisać komendę msconfig, a następnie wcisnąć Ok.

­vista_uac

Po tej czynności, powinno wyświetlić nam się nowe okno z kilkoma zakładkami, z którego interesować nas będzie, zakładka Narzędzia. Znajdują się na niej różne opcje systemu Windows, które można włączać i wyłączać. My musimy odnaleźć na liście opcję „Wyłącz kontrolę konta użytkownika”, a następnie klikamy na Uruchom.

­

­jak_wyłączyć_uac

Jeżeli zrobiliśmy wszystko tak jak zostało to opisane, to naszym oczom powinno ukazać się okno potwierdzające prawidłowe wykonanie czynności. Teraz wystarczy tylko uruchomić ponownie komputer, aby cieszyć się z nieograniczonego żadnymi okienkami systemu operacyjnego Windows Vista.

­

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to znaczy trial?

    Gdy szukamy informacji o oprogramowaniu czy też aplikacjach, nieraz spotykamy się z określeniem, że dany produkt jest dostępny w wersji „trial”. Co to właściwie oznacza?

  • Prezentacje PPS

    Prezentacje .pps to prezentacje powstałe przy pomocy programu Microsoft Power Point. Ze względu na łatwość tworzenia są one dość popularne i możemy spotkać je zarówno w sieci na darmowych tronach, jak i też otrzymać np. w pracy.

  • Jak zainstalować Automapę?

    AutoMapa to dość użyteczny program, który przydaje się wszystkim kierowcom podczas jazdy.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak wyłączyć UAC?