Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak wyłączyć UAC?

Kategoria: Narzędzia, 28 grudzień 2009, 14:00, ilość odsłon: 6174

Nie wiesz jak wyłączyć UAC na własnym komputerze, mając system operacyjny Vista czy Windows 7 to ta porada powie Ci jak pozbyć sie UAC.

Pewnie wielu z Was zastanawia się jak wyłączyć UAC? Lub co zrobić, żeby już na zawsze pozbyć się UAC w Vista? W tej poradzie opiszę jak wyłączyć UAC w bardzo szybki i bezpieczny dla systemu sposób. Porada ta odpowie na pytanie jak wyłączyć UAC w Viście, gdyż to właśnie ten system operacyjny ze stajni Microsoft, jako pierwszy wprowadził UAC w swoje szeregi. Będą ją mogli również wykorzystać posiadacze najnowszego systemu operacyjnego od Microsoft, gdyż wciąż dostępny jest UAC w Windows 7. A co właściwie oznacza ten skrót? UAC to User Account Control, a więc narzędzie, które docelowo miało pomóc w ochronie PC, poprzez ograniczenie dostępu do różnych aplikacji, bez zgody administratora. Niestety sposób w jakim UAC to robi spowodował, że wielu użytkowników postanowiło wyłączyć UAC. Na szczęście w Windows 7, oraz Windows Vista UAC można wyłączyć i dzięki temu nie będą się już pojawiały nużące komunikaty o autoryzacji dostępu do danej aplikacji.  Użytkownicy starszych systemów operacyjnych mogą spać spokojnie, gdyż nie ma UAC w Windows XP i dobrze. Brak w XP UAC powoduje, że system ten ciągle cieszy się sporą popularnością. Przejdźmy jednak już do konkretów, a więc do sposobu jak wyłączyć UAC w Vista.

Opisywany sposób jest najłatwiejszym z dostępnych i absolutnie nikt nie powinien mieć z nim żadnych problemów. Na początek należy kliknąć na Start i po rozwinięciu paska wybrać Uruchom. W oknie, które nam się wyświetli wystarczy wpisać komendę msconfig, a następnie wcisnąć Ok.

­vista_uac

Po tej czynności, powinno wyświetlić nam się nowe okno z kilkoma zakładkami, z którego interesować nas będzie, zakładka Narzędzia. Znajdują się na niej różne opcje systemu Windows, które można włączać i wyłączać. My musimy odnaleźć na liście opcję „Wyłącz kontrolę konta użytkownika”, a następnie klikamy na Uruchom.

­

­jak_wyłączyć_uac

Jeżeli zrobiliśmy wszystko tak jak zostało to opisane, to naszym oczom powinno ukazać się okno potwierdzające prawidłowe wykonanie czynności. Teraz wystarczy tylko uruchomić ponownie komputer, aby cieszyć się z nieograniczonego żadnymi okienkami systemu operacyjnego Windows Vista.

­

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak nagrać płytę?

    Każdy użytkownik gromadzi z biegiem czasu dużo danych na komputerze, które stopniowo zapełniają mu twardy dysk. Czasem też mamy dużo danych, które nie są nam aktualnie potrzebne, ale szkoda ich wyrzucać, bo mogą przydać się w każdej chwili.

  • Co to jest RAM?

    Przy omawianiu sposobu funkcjonowania komputera niejednokrotnie spotykamy się z pojęciem RAM. A więc co to jest RAM?

  • Jak wykonać formatowanie czcionki?

    W niemal wszystkich edytorach tekstu istnieje opcja sformatowania czcionki według naszego widzimisię.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak wyłączyć UAC?