Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak wyłączyć touchpad w czasie pisania w Windows XP

Kategoria: Sprzęt, 04 luty 2009, 13:44, ilość odsłon: 22037

Porada dla osób, którym przeszkadzają przypadkowe przeniesienia kursora w czasie edycji dokumentu. Jeśli ktoś pracuje na laptopie z touchpadem to zna tę sytuację doskonale.

Jeśli ktoś pracuje na laptopie z touchpadem to zna tę sytuację doskonale. W czasie pisania w swoim ulubionym edytorze nagle okazuje się, że kursor jest w zupełnie innym miejscu niż powinien być, a długo wypracowywany dokument jest zupełnie poszatkowany. Wynika to z przypadkowego dotknięcia touchpada i przeniesienia kursora w zupełnie inną część ekranu w czasie pisania tekstu.

Pewnym rozwiązaniem takiego problemu jest używanie myszy i wyłączenie touchpada. Można to zrobić w ustawieniach Start > Panel Sterowania > System > Sprzęt > Menadżer Urządzeń > Mysz i inne urządzenia wskazujące > Touchpad. Można to także zrobić za pomocą sterownika urządzenia w panelu Sterowania. A co z osobami, które lubią korzystać touchpada, ale przeszkadza on im wyłącznie w czasie pisania?

Rozwiązanie jest stosunkowo proste. W ustawieniach myszy, które można znaleźć w aplikacji Start > Panel Sterowania > Mysz, powinna znajdować się funkcja Wyłącz w czasie pisania. Dzięki tej funkcji Touchpad wyłącza się w czasie kiedy użytkownik korzysta z klawiatury.

touchpad

Możliwość regulowania tej funkcji zależy niestety od typu touchpada i sterowników, co oznacza, że nie we wszystkich laptopach da się ją włączyć. W takiej sytuacji można użyć darmowego programu TouchFreeze, który automatycznie wstrzymuje możliwość korzystania z przycisków touchpada w czasie pisania.

W laptopach fimy Acer można znaleźć także kombinację klawiszy, która powoduje wyłączenie/włączenie touchpada. Wystarczy przycisnąć Fn+F7 żeby na czas pisania, czy korzystania z myszy, wyłączyć niechciane urządzenie. W części laptopów innych firm także istnieje podobna kombinacja klawiszy służąca temu celowi. Dokładny opis klawiszy funkcyjnych znajduje można znaleźć w instrukcji obsługi do swojego modelu laptopa.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest netbook?

    Często osobom, które nie znają się bardzo dobrze na komputerach, z trudem przychodzi odróżnianie dwóch pojęć: netbook oraz notebook.

  • Jaki monitor LED?

    Jeśli przymierzamy się do zakupu monitora do swojego komputera, warto zapoznać się z kilkoma modelami, które posiadają naprawdę dobre parametry. Jakość obrazu jest bowiem bardzo ważna, zwłaszcza dla osób, które spędzają prze monitorem dużo

  • Ustawienia karty dźwiękowej w Windows Vista

    Porada dotycząca bardziej zaawansowanych opcji odtwarzania dźwięku w Windows Vista. Zaawansowane ustawienia dotyczące karty dźwiękowej znajdują się w Viście w innym miejscu niż miało to miejsce u jej poprzednika, Windows XP.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak wyłączyć touchpad w czasie pisania w Windows XP

dodał: ~dziecko_neostrady , 26.12.2011

Fn - to taki klawisz funkcyjny tylko w laptopach dostępny wy głupole ... klawisz ten jest do szybkiego dostępu opcji dostępnych we wszystkich współczesnych laptopach ...

dodał: ~O.o , 21.04.2010

FN to klawisz xd

dodał: ~uczeń , 17.04.2010

co to jest Fn?