Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak wyłączyć splash screen? (Win XP)

Kategoria: Pozostałe, 28 lipiec 2008, 23:43, ilość odsłon: 2742

Jeżeli chcemy pozbyć się splash screena w Windows XP (czyli logo, które pojawia się wraz ze startem naszego systemu) możemy to zrobić w dość prosty sposób. Potrzebna będzie edycja pliku boot.ini.

Na początku kliknijmy na Mój komputer drugim przyciskiem myszki i wybierzmy jego Właściwości. Następnie przechodzimy do zakładki Zaawansowane i wybieramy ustawienia z pola Uruchamianie i odzyskiwanie. Teraz wybieramy ­przycisk Edytuj z pola Uruchamianie systemu.

Przed nami powinno pojawić się okienko notatnika w którym będziemy mogli dokonać stosownych zmian. Wyszukujemy linijkę, która zawiera w sobie wyrażenie :

/fastdetect

Teraz wystarczy dodać do tej samej linijki jeszcze jeden parametr :

/sos

Parametr ten wyświetla przy starcie systemu nazwy ładowanych sterowników urządzeń i tym samym likwiduje splash screen.

Inne porady z tej kategorii:

  • Nowe obrazki przy nazwie uzytkownika (Win XP)

    Prosta porada opisująca jak dodać nowe obrazki, które mogą być przypisywane kontu danego użytkownika. W Windows XP do konta każdego użytkownika jest przypisany mały obrazek. Jak dodać własny?

  • Jak wyłączyć pocztę głosową?

    Każdy chyba przeżył chwile zdenerwowania, kiedy dzwoniąc do znajmego, złapała nas poczta głosowa.

  • Jak i w czym kompresować pliki

    Wybraliśmy trzy najpopularniejsze programy do kompresji plików: WinZip, WinRar oraz 7Zip. Prezentujemy krótkie zestawienie możliwości tych trzech archiwizerów


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak wyłączyć splash screen? (Win XP)