Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak wyłączyć powiadamianie o nieprzeczytanych wiadomościach?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 18 lipiec 2008, 01:28, ilość odsłon: 1558

Windows XP nachalnie powiadamia nas w czasie logowania o nieprzeczytanych wiadomościach. Jak to zmienić? Jeżeli nie chcemy żeby pod nazwami kont widniała informacja o nieprzeczytanych wiadomościach należy posłużyć się Edytorem rejestru...

Jeżeli nie chcemy żeby pod nazwami kont widniała informacja o nieprzeczytanych wiadomościach należy posłużyć się Edytorem rejestru (Start > Uruchom, w polu "Otwórz :" wpisujemy regedit). Teraz w zależności od tego czy chcemy usunąć tą informację tylko z naszego konta odnajdujemy klucz :

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\
Windows\CurrentVersion\UnreadMail

Jeżeli z kolei chcemy usunąć tą informację spod wszystkich kont szukamy klucza :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\
Windows\CurrentVersion\UnreadMail

Bez względu na to którą z możliwości wybierzemy odszukujemy w danym kluczu wartość MessageExpiryDays (jeżeli jej nie ma - tworzymy ją, typ DWORD) i przypisujemy jej 0.

UWAGA! Przed jakąkolwiek modyfikacją rejestru radzimy zapoznać się poradą Jak wykonać kopię zapasową rejestru?. Nasz serwis nie odpowiada za żadne szkody mogące wyniknąć z powodu zastosowania się do powyższych wskazówek.


Inne porady z tej kategorii:

  • Obce klawiatury (XP)

    Jak pisać innymi niż standardowe znakami? Jeżeli uczymy się jakiegoś obcego jeżyka nasz komputer może nam pomóc w pisaniu za pomocą niestandardowych znaków (np. cyrylicą).

  • Jak aktywować Vistę?

    Następca popularnego Windows XP różni się nieco od swojego poprzednika, więc niektórym może sprawiać problem jego obsługa

  • Mało miejsca na dysku? (Vista)

    "Miejscożerny" System Volume Information. Jeżeli Vista pożera ogromne ilości miejsca na dysku można zastosować zmianę ilości miejsca, które ma być przeznaczone dla folderu przywracania systemu (System Volume Information).


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak wyłączyć powiadamianie o nieprzeczytanych wiadomościach?