Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak wyłączyć nagrywanie płyt w Windows XP?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 08 lipiec 2008, 22:10, ilość odsłon: 4329

Porada tłumacząca jak za pomocą edytora rejestru wyłączyć wbudowaną opcję nagrywania płyt w Win XP. Oprogramowanie, które zostało dołączone wraz z Windwos XP do nagrywania płyt może w niektórych konfiguracjach uniemożliwić korzystanie z

Oprogramowanie, które zostało dołączone wraz z Windwos XP do nagrywania płyt może w niektórych konfiguracjach uniemożliwić korzystanie z innych tego typu aplikacji. Warto więc dla pewności wyłączyć tą opcję.


W tym celu należy uruchomić "Edytor rejestru" (Start > Uruchom, w okienku "Otwórz :" wpisujemy "regedit.exe"). Następnie znajdujemy klucz :­


HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer


Teraz szukamy wartości NoCDBurning, jeżeli jej nie ma należy ją stworzyć. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy i tworzymy nową wartość DWORD o nazwie NoCDBurning i nadajemy jej 1.


nocd


UWAGA! Przed jakąkolwiek modyfikacją rejestru radzimy zapoznać się poradą Jak wykonać kopię zapasową rejestru?. Nasz serwis nie odpowiada za żadne szkody mogące wyniknąć z powodu zastosowania się do powyższych wskazówek.

Inne porady z tej kategorii:

  • Zasady grupy (Win XP)

    Przydatna, mało znana aplikacja systemowa. Zasady grup to narzędzie, które pozwoli na wykonanie sporej ilości modyfikacji, które są zazwyczaj dostępne z poziomu różnych programów "tweakujących".

  • Co to jest formatowanie komputera? Jak je wykonać?

    Formatowanie komputera to nic innego, jak po prostu zlikwidowania istniejącego na twardym dysku systemu operacyjnego i zainstalowaniu innego systemu operacyjnego.

  • Jak stworzyć plik o dokładnie określonej wielkości (Win XP)?

    Ciekawa porada pokazująca jak stworzyć plik o dokładnie określonej wielkości. Jeżeli chcemy stworzyć plik, który będzie miał dokładnie określoną liczbę bajtów możemy to zrobić poprzez Start > Uruchom.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak wyłączyć nagrywanie płyt w Windows XP?