Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak wyłączyć komunikat informujący o małej ilości miejsca na dysku?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 02 lipiec 2008, 13:13, ilość odsłon: 4006

Sposób na pozbycie się jednego z bardziej denerwujących komunikatów. Każdy użytkownik Win XP spotkał się­ na pewno z komunikatem o małej ilości miejsca na dysku.

Każdy użytkownik Win XP spotkał się­ na pewno z komunikatem o małej ilości miejsca na dysku. Jeżeli nie chcesz go już więcej uświadczyć należy posłużyć się "Edytorem rejestru" (klikamy Start > Uruchom, a w oknie "Otwórz :" wpisujemy "regedit.exe").


Następnie przechodzimy do klucza  :


HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ Policies\Explorer


Potem odnajdujemy wartość "NoLowDiskSpaceChecks" (jeżeli jej nie ma należy ją stworzyć, typ DWORD). Teraz wystarczy przypisać jej "1", zrestartować komputer i gotowe.


­


UWAGA! Przed jakąkolwiek modyfikacją rejestru radzimy zapoznać się poradą Jak wykonać kopię zapasową rejestru?. Nasz serwis nie odpowiada za żadne szkody mogące wyniknąć z powodu zastosowania się do powyższych wskazówek.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak wejść do biosu?

    Jak wejść do biosu - czyli podstawowa umiejętność jakiej powinien nauczyć się każdy posiadacz peceta.

  • Windows Vista 120 dni bez podawania klucza?

    Porada opisująca jak przedłużyć czas w którym można korzystać z Visty bez podawania klucza aktywacyjnego. Standardowo mamy 30 dni na podanie Viście klucza aktywacyjnego. Można jednak w prosty sposób przedłużyć ten czas maksymalnie do 120 dni.

  • Dźwiękowe powiadomienie o CapsLocku

    Porada dla tych, którym często przez przypadek zdarza się włączyć CapsLock. Jeżeli często zdarza nam się przypadkowo włączyć CapsLock może to powodować sporo problemów (np. kiedy wpisujemy jakieś hasło).


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak wyłączyć komunikat informujący o małej ilości miejsca na dysku?

dodał: ~kim_ek , 27.07.2009

Witam,\nczy ktos wie jak wylaczyc ten komunkat w viscie??\npozdr