Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak wyłączyć komputer o określonej godzinie

Kategoria: Sprzęt, 02 kwiecień 2010, 13:59, ilość odsłon: 6546

Czy chciałbyś aby komputer sam się wyłączał? Chciałbyś mieć automatyczny wyłącznik komputera? Dziś przedstawimy program wyłączający komputer.

Wyłączanie czasowe komputera jest możliwe nawet bez skomplikowanych programów lub dodatkowych urządzeń zasilających. Tak naprawdę za wyłącznik czasowy komputera może posłużyć program o wielkości zaledwie 1MB. CWK czyli Czasowy Wyłącznik Komputera spełnia wszystkie powyżej opisane warunki.

CWK to program do wyłączania komputera o określonej godzinie, lecz prócz tego oferuje  także kilka dodatkowych opcji. Mianowicie, może zostać tak skonfigurowany by komputer został wyłączony także po bezczynności trwającej odpowiedni czas, lub po upływie określonego z góry czasu. Lecz najciekawszą opcją jaką oferuje CWK, jest możliwość wyłączenia komputera, gdy dany program zakończy prace. Niektóre narzędzia systemowe wraz ze skończeniem swojego zadania wyłączają się. Można więc połączyć te dwie opcje ze sobą i zostawić komputer z włączonym programem, mając pewność że po skończonej pracy narzędzia systemowego komputer zostanie wyłączony oszczędzając nasz czas i energię. Część tego typu programów można odnaleźć także na naszej stronie w dziale narzędzia systemowe

wylaczanie_czasowe_komputera

CWK można dodatkowo skonfigurować by zamiast zamykania komputera dokonać zamknięcia wybranego programu, lub także wykonać kilka innych akcji jak wyłączenie monitora, przełączenie użytkownika, ponowne uruchomienie komputera, wprowadzenie komputera w stan gotowości, czy rozłączenie połączenia modemowego. Przed wyłączeniem możemy zostać ostrzeżeni sygnałem dźwiękowym lub program może wykonać zrzut ekranu i zapisać go na twardym dysku.

Innym programem o podobnym działaniu do CWK jest CzasoWyłącznik 1.0, który tak naprawdę działa jak rozbudowany wyłącznik komputera. Umożliwia on wylogowanie, zamknięcie systemu, zrestartowanie oraz wyłączanie komputera o określonej godzinie lub po wyznaczonym czasie. Nie oferuje on może tylu opcji, lecz jeżeli ktoś nie potrzebuje  rozbudowanego programu, lub ceni sobie estetyczny wygląd to CzasoWyłącznik jest odpowiednim wyborem.

Inne porady z tej kategorii:

  • Jaki komputer do gier?

    Jeśli myślimy o komputerze pod kątem gier, należy liczyć się z wydatkiem rzędu około trzech tysięcy złotych. Może wydawać się to dużą kwotą, jednak mając taki sprzęt, mamy pewność, że wszystkie najnowsze tytuły będą chodzić płynn

  • Jak sprawdzić model karty dżwiękowej?

    Porada przydatna dla tych, którzy nie znają modelu swojej karty dźwiękowej, a muszą zainstalować do niej sterowniki. Jeżeli nie znamy modelu naszej karty dźwiękowej to najprościej byłoby otworzyć obudowę i zajrzeć do środka.

  • Nagrywarki dvd z dyskiem twardym - jaką wybrać?

    Nagrywarki DVD to funkcjonalne urządzenia, dzięki którym nie ominie nas żaden ciekawy film czy też program w telewizji. Mają tą przewagę nad tradycyjnymi, że są w stanie pomieścić duże ilości danych, z którymi płyta DVD nie ma szans się r


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak wyłączyć komputer o określonej godzinie