Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak wyłączyć głośnik systemowy?

Kategoria: Sprzęt, 02 lipiec 2008, 12:46, ilość odsłon: 19220

Szybki sposób na uciszenie "beepera". Jeżeli uznasz, że głośnik systemowy nie jest ci już do niczego potrzebny, możesz go w prosty sposób wyłączyć. W tym celu należy uruchomić "Edytor rejestru" (k­likamy na Start > Uruchom, a w oknie...

Jeżeli uznasz, że głośnik systemowy nie jest ci już do niczego potrzebny, możesz go w prosty sposób wyłączyć. W tym celu należy uruchomić "Edytor rejestru" (k­likamy na Start > Uruchom, a w oknie "Otwórz :" wpisujemy "regedit.exe").


Teraz przechodzimy do klucza :


HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Sound


Następnie  dla wartości "Beep" i "Extended sounds" przypisujemy daną "no". Teraz wystarczy zresetować komputer, a głośniczek nie będzie już wydawał z siebie denerwujących dźwięków.


beep


UWAGA! Przed jakąkolwiek modyfikacją rejestru radzimy zapoznać się poradą Jak wykonać kopię zapasową rejestru?. Nasz serwis nie odpowiada za żadne szkody mogące wyniknąć z powodu zastosowania się do powyższych wskazówek.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak wyłączyć głośnik systemowy?

dodał: ~waldi , 23.04.2010

Wszystko się zgadza, tylko po restarcie komputera pojawiają się nowe wpisy Beep i ExtendedSounds z wartościami "yes" i dalej jesteśmy w punkcie wyjścia.

dodał: ~ff , 17.09.2009

a jak wyłączyć głośnik systemowy jak nie ma w rejestrze pozycji Sound w Windowsie 98?