Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak wykonać kopię zapasową rejestru?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 15 lipiec 2008, 01:20, ilość odsłon: 5892

Podstawowa porada dla każdego kto ma zamiar zabrać się do modyfikowania rejestru. Zanim przystąpimy do modyfikowania naszego systemu za pomocą zmian w rejestrze warto na wszelki wypadek stworzyć jego kopię.

Zanim przystąpimy do modyfikowania naszego systemu za pomocą zmian w rejestrze warto na wszelki wypadek stworzyć jego kopię. Wtedy gdy coś pójdzie nie tak będziemy mogli w prosty sposób przywrócić jego działającą wersję.


W tym celu uruchamiamy Edytor rejestru (Start > Uruchom, w polu "Otwórz :" wpisujemy regedit). Teraz z menu plik wybieramy polecenie Eksportuj. W zależności od potrzeby wybieramy odpowiedni zakres eksportu. Teraz wystarczy wybrać odpowiednią lokalizację dla naszej kopii i gotowe.


­


Żeby przywrócić rejestr do jego zapisanej postaci należy  po prostu otworzyć plik kopii zapasowej. Teraz możemy bez wyrzutów sumienia zabrać się do eksperymentowania z naszym rejestrem.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest ubuntu?

    Słowo "Ubuntu" najpewniej laikom komputerowym z niczym się nie kojarzy a już na pewno nie z czymś powiązanym z komputerami.

  • Jak wyłączyć zapisywanie ustawień pulpitu? (Win XP)

    System Windows zapamiętuje ostatni układ pulpitu przed wyłączeniem komputera. Jak to wyłączyć? System Windows zapamiętuje ostatnie rozmieszczenie ikon i otwarte foldery po ponownym włączeniu komputera.

  • Jak wyłączyć nagrywanie płyt w Windows XP?

    Porada tłumacząca jak za pomocą edytora rejestru wyłączyć wbudowaną opcję nagrywania płyt w Win XP. Oprogramowanie, które zostało dołączone wraz z Windwos XP do nagrywania płyt może w niektórych konfiguracjach uniemożliwić korzystanie z


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak wykonać kopię zapasową rejestru?