Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak wykonać formatowanie tabeli?

Kategoria: Pozostałe, 07 wrzesień 2011, 10:55, ilość odsłon: 2188

Wśród licznych funkcji programu Word znajduje się między innymi opcja tworzenia w tekście tabel.

Jest to bardzo wygodna funkcja, która pozwala wstawić w

tekście porównania, statystyki i inne przydatne elementy. Świeży użytkownicy tego edytora tekstu mogą jednak nie wiedzieć, jak to zrobić, więc prezentujemy krótką poradę, która pozwoli każdemu stworzyć pożądaną tabele w dokumencie tekstowym.

Tabele w Word

Aby stworzyć tabelę, klikamy na pole TABELA, które znajduje się w zakładce WSTAWIANIE. Pokazuje nam się diagram, symbolizujący komórki pionowe i poziome. Wybór opcji 4x3 oznacza, że dostaniemy cztery kolumny, w każdej po trzy rzędy.


Tak utworzoną tabelę można sformatować. W tym celu kilkamy na tabelę prawym przyciskiem myszki i wybieramy opcję WŁAŚCIWOŚCI TABELI. Teraz możemy ustalić wszystkie parametry, jak na przykład sformatowanie tekstu, szerokość komórek, itp.


Warto zauważyć, że każda edycja programu Word oferuje także gotowe schematy tabel. Aby się do nich dostać, klikamy na pole TABELE i wybieramy tam opcję SZYBKIE TABELE. Zobaczymy tam wszystkie dostępne – wraz z ich podglądem.


Można ozdabiać i wyróżniać tabelę, na przykład dodając do niej obramowania. Klikamy na opcję OBRAMOWANIE I CIENIOWANIE, które znajduje się we WŁAŚCIWOŚCIACH TABELI. Otrzymujemy tu szereg opcji, w których wybieramy dowolne. Podobne we właściwościach znajdują się również takie opcje jak na przykład punktory, numerowanie czy wstawianie linków (hiperłączy). Każda z tych opcji wymagałaby osobnego omówienia, jednak wszystko dokładnie wyjaśnione jest przy każdej z nich, więc do bardziej zaawansowanych działań polecamy samodzielne poznawanie możliwości tworzenia i formatowania tabel w Wordzie. Polecamy także inne porady dotyczące tego programu, jakie można znaleźć w dziale porad na stronach naszego vortalu.


Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak wykonać formatowanie tabeli?