Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak wykonać formatowanie pliku mp4?

Kategoria: Narzędzia, 11 lipiec 2011, 08:41, ilość odsłon: 1749

Pliki w formacie .mp4 to kontenery mulitmedialne, które zwykle są filmami lub klipami wideo różnych długości.

Sprzyja temu fakt, że obraz, dźwięk i inne dodatki do klipu są zazwyczaj spakowane w nich kompresorem H.264. Jeśli plik mp4 zawiera wyłącznie audo, otrzymujemy wówczas plik o rozszerzenie .m4a. Za pomoca jakich programów możemy odtworzyć zarówno mp4, jak i m4a?

Programy do plików mp4

Bez problemu pliki mp4 odtworzymy na konsolce PSP oraz urządzeniach Apple, jak na przykład iPod czy iPad. Na systemach Windows bez problemu uruchomimy je na Quick Time oraz dzięki QuickTime Alternative 3. Co do innych rozwiązań, to przeważnie playery obsługują ten format, jednak musimy mieć odpowiednie kodeki – najlepiej posłużą ku temu FFDShow – można znaleźć je w wielu zestawach kodeków na naszych stronach. Odpowiednie są także kodeki mające w nazwie „MPEG-4”, jak na przykład MPEG-4 Video Decoder.

Jak można przekonwertować pliki mp4 na bardziej „przyjazne” i popularniejsze formaty? Posłużyć ku temu może darmowy Pazera Free MP4 to AVI Converter. Jak sama nazwa wskazuje, to aplikacja konwertująca pliki MP4, M4V i MP4V do formatu AVI, ale także do MPG (MPEG-1, MPEG-2). Pomocą posłużą także Any Video Converter oraz Freeake Video Converter. Obie te aplikacje są darmowe i do pobrania z naszych stron. Z aplikacji płatnych warto polecić 123 Video Converter 4 oraz inne aplikacje przeznaczone do wykonywania konwersji pomiędzy formatami plików wideo. Można znaleźć ja na stronach naszego vortalu – przy każdym znajduje się opis możliwości dawanych przez daną aplikację. Programy płatne są również dostępne – w wersjach demo oraz testowych, co pozwala na przetestowanie ich przed podjęciem decyzji o możliwości zakupu.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest RAM?

    Przy omawianiu sposobu funkcjonowania komputera niejednokrotnie spotykamy się z pojęciem RAM. A więc co to jest RAM?

  • Sfc.exe – jak używać tego narzędzia?

    SFC (System File Check) to mało znane narzędzie systemu Windows XP, o którym pojecie mają tylko specjaliści.

  • Plik rar - czym otworzyć?

    Archiwa zapisane w formacie .rar to jeden z najpopularniejszych sposobów pakowania dużych ilości danych i plików do jednego tylko elementu.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak wykonać formatowanie pliku mp4?