Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak wykonać formatowanie mp3?

Kategoria: Multimedia, 07 wrzesień 2011, 10:51, ilość odsłon: 2126

Pliki mp3 są powszechnie spotykane na naszych komputerach.


Nie ma chyba internauty, który by nie posiadał w swoich zbiorach nagrań zapisanych w tym właśnie formacie dźwiękowym. Czasem jednak zachodzi potrzeba prowadzenia poprawek, jak na przykład zmiany tagów czy ustawień brzmienia. Jak się do tego zabrać?
Formatowanie mp3
W przypadku konieczności zmiany tagów pomocą posłuży wiele darmowych aplikacji. Jedną z ciekawszych jest Multi ID3 Tag Editor. Pozwala na pracę zarówno na jednym pliku, jak i też na większej ich ilości. Dodatkowo mamy tu automatyzację, na przykład uzupełnianie nazw na postawie nazwy pliku, wyrównywanie czcionki, zmiana separatorów, usuwanie właściwości tylko do odczytu itd. Inna aplikacja, pozwalająca na tego typu działania, to JJ MP3 Renamer 3. Pozwala również na masową zmianę nazwy według podanego schematu.

Jeśli natomiast chcielibyśmy zmienić plik mp3 na inny format, bez problemu znajdziemy konwertery audio na stronach naszego vortalu. Można polecić bezpłatny CDex, umożliwiający zmianę formatów pomiędzy .mp3, .ogg, .wav i innymi popularnymi. Podobnie działa także Free Audio Extractor. Obie te aplikacje są bezpłatne i za ich używanie nie zapłacimy ani grosza.

Jeżeli natomiast chcemy dokonać edycji samej muzyki, to można użyć wielu darmowych programów do obróbki audio – większość z nich obsługuje format mp3. A specjalnie dla operacji na tym formacie powstał mp3DirectCut. Dostajemy tu praktycznie wszystkie narzędzie edytorskie – od wycinania fragmentów utworów (z których można potem zrobić np. dzwonki) po  zmianę głośności danego pliku czy też dodawaniu efektów i filtrów. Jest to aplikacja bardzo prosta w obsłudze, a ponieważ mamy jej polska edycję, nikt nie powinien mieć problemów z jej obsługą. Zapraszamy do przetestowania!  

Inne porady z tej kategorii:

  • Video ts odtwarzanie

    Foldery VIDEO_TS możemy spotkać na płytach VCD, DVD, a także po przerzuceniu nagranego filmiku z aparatu cyfrowego lub też kamery wideo.

  • Co to są kodeki?

    Jeśli komputer ma nam służyć nie tylko do pracy i przeglądania Internetu, ale także do cieszenia się jego zdolnościami multimedialnymi, niezbędne okazuje się zainstalowanie na nim kodeków.

  • Darmowa grafika do użytku komercyjnego – skąd pobrać legalnie

    Wszyscy wiemy, że przy tworzeniu stron www niezbędnym elementem jest grafika. Niektóre firmy, które posiadają serwery z efektownymi zdjęciami, liczą sobie za nie bardzo wysokie sumy.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak wykonać formatowanie mp3?