Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak wyczyścić rejestr

Kategoria: Pozostałe, 16 wrzesień 2011, 09:28, ilość odsłon: 3357

Nie dowiemy się tego, w jaki sposób wyczyścić rejestr bez uprzedniego odpowiedniego zrozumienia, co to właściwie jest rejestr.

Otóż rejestr jest to swego rodzaju baza danych, w której znaleźć możemy rozmaite informacje dotyczące całego komputera oraz wszystkich programów na nim zainstalowanych. Po co komputerowi rejestr? Po to, aby użytkownik łatwo mógł odnaleźć wszelkie oprogramowanie sprzętów połączonych z komputerem, czy konfiguracje programów - jednym słowem wszystko to, co zawiera jakiekolwiek informacje o danym komputerze. A więc teraz można przejść do odpowiedzi na pytanie "jak wyczyścić rejestr?".

Istnieją na to dwa sposoby. Pierwszy z nich to ręczne czyszczenie rejestru przy użyciu edytora rejestru Windows. Drugi sposób to użycie specjalnie do tego zaprojektowanego oprogramowania. Jeśli chodzi o pierwszy z wymienionych sposobów to jest to sposób tylko dla specjalistów w tej dziedzinie. Niedoświadczony użytkownik może przez pomyłkę usunąć element, bez czego później nasz komputer nie będzie w stanie normalnie funkcjonować.

Przed rozpoczęciem całego procesu stworzyć należy kopię zapasową. Następnie w okienku uruchom wpisujemy "regedit". W nowym oknie wybieramy opcję "plik", następnie "eksploruj", wpisujemy nazwę zapasowej kopii i zapisujemy całą operację. Następnie rozwijamy pasek edytora rejestru i tam możemy dokonać czyszczenia rejestru. Drugi sposób na to, jak wyczyścić rejestr, wymaga od nas zaoparzenia się w któryś z tych trzech programów: TweakNow Regcleaner, Registry Mechanic i Registry Healer. Na czym opiera się działanie każdego z tych programów? Działanie ich opiera się na prostym systemie skanowania rejestru, a następnie usuwania tego, co w nim zbędne lub błędne. Programy te również umożliwiają nam tworzenie kopii zapasowej naszego rejestru, co w razie chęci powrócenia do stanu poprzedniego będzie niezwykle korzystne.

Inne porady z tej kategorii:

  • Czym otworzyć pliki *.docx, *.xlsx, *.pptx?

    Opis nowych formatów wykorzystywanych przez Office 2007. Wraz z pakietem Office 2007 pojawiły się nowe formaty plików oparte na XML. Dla Worda jest to *.docx, Ex­cela *.xlsx, a Power Pointa *.pptx.

  • Jak rozliczyć PIT 2009?

    Każdy w Nowym Roku próbuje już zapomnieć o tym co było i skupić się na przyszłości, jednak nie jest to takie proste.

  • Co to jest fps?

    Grając w gry, spotykamy się z takim pojęciem, jak fps. Co to jest fps? W dosłownym tłumaczeniu to są „frames per second”, czyli „klatki na sekundę”.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak wyczyścić rejestr