Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak wyczyścić historię przeglądarki?

Kategoria: Internet, 01 sierpień 2011, 11:36, ilość odsłon: 2513

Czasem zdarza się, że z różnych względów nie chcemy, aby osoby postronne miały dostęp do historii naszych wędrówek po Internecie.

Czy wiemy wtedy, co zrobić, jak wyczyścić historię przeglądarki? Procedura w zasadzie jest ta sama dla każdej przeglądarki, niezależnie, czy korzystamy z Firefoxa, Opery czy Chroma. W każdej z nich na pasku narzędzi należy znaleźć zakładkę „narzędzia”, po czym nacisnąć odnośnik „wyczyść dane przeglądania”, bądź „wyczyść historię przeglądania”. Mamy wtedy do wyboru kilka opcji: wyczyść historię przeglądania, wyczyść historię pobierania, opróżnij pamięć podręczną, usuń pliki cookie oraz inne dane witryn i wtyczek, wyczyść zapisane hasła oraz wyczyść zapisane dane autouzupełniania formularzy.

Możemy usunąć każdą z tych rzeczy pojedynczo, bądź poprzez zaznaczenie wszystkich pozycji odpowiednim symbolem. Zabieg ten oczywiście nie jest permanentny i nie sprawi, że historia nie zostanie zapisywana wcale. Istnieje również inne rozwiązane, stosowane czasem przez osoby, które na przykład nie miały by czasu czyścić historii przed zamknięciem komputera. Aby nie dopuścić w ogóle do zapisywania stron w pamięci naszego sprzętu, można zastosować opcję w ustawieniach internetowych, znajdujących się w panelu sterowania, aby przechowywać historię przez zerową ilość dni, co będzie się równało po prostu z brakiem zapisywania przez przeglądarkę danych dotyczących naszych „podróży” po Internecie. Przy takim ustawieniu parametrów nie ma się co martwić o to, jak wyczyścić historię przeglądarki, gdyż jej po prostu nie będzie, a żadne dane, które przeglądaliśmy, nie zostaną zapisane nigdzie poza katalogiem Temporary Internet Files.

Inne porady z tej kategorii:

  • co to jest HTML?

    Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie co to jest HTML? W luźnym tłumaczeniu HTML (ang. HyperText Markup Language) to hipertekstowy język znaczników służący do tworzenia stron internetowych.

  • Kolor w HTML- przykłady, porady

    Kolor w HTML jest jedną z cech, czyniących nasze strony atrakcyjnymi. Odpowiednia kolorystyka (wizualizacja, design), zachęca do ich przeglądania i odwiedzania.

  • Tekst w SQL - jak umieścić na stronie tekst umieszczony w bazie danych

    Bazy danych mogą zawierać wiele tabel, grupujących różne typy danych (np. typu integer – liczba, varchar czy text – tekst) uporządkowanych w odpowiednich kolumnach.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak wyczyścić historię przeglądarki?