Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak wybrać skaner antywirusowy online?

Kategoria: Bezpieczeństwo, 19 maj 2011, 10:09, ilość odsłon: 1388

W sieci znajduje się wiele skanerów antywirusowych online. Dlaczego ludzie decydują się je tworzyć oraz używać? Takie rozwiązanie ma swoje plusy.

Przede wszystkim jest pewność, że skaner nie będzie się „gryzł” z naszym antywirusem i programami ochronnymi Po drugie – nie potrzeba tu żadnej instalacji. Po trzecie – baza wirusów aktualizowana jest tam na bieżąco i mamy pewność, że tego typu skaner wykrywa najnowsze zagrożenia.

Jak wybrać?

Patrząc pod kątem wielu czynników bezpieczeństwa, można polecić BitDefender Online Scanner. Działa on na silniku popularnego antywirusa, pozwala na skanowanie nie tylko całego systemu, ale i wskazanych folderów oraz archiwów. Równie dobry jest Kaspersky Antivirus Online Scanner, a także Esset Online Scanner. Istnieją również i dziesiątki innych, ale trzeba zauważyć, ze wykorzystujące aplet ActiveX mogą powodować niestabilność Firefoxa. Użytkownikom „liska” polecamy zatem skanery oparte na technologii Java. Jednym z nielicznych tego typu jest Trend Micro (Euro) HouseCall.

jak wybrać skaner antywiruowy online?

Jaka skuteczność?

Trzeba zauważyć, że tego typu skanery nie służą do stałej ochrony ani też ochrony w czasie rzeczywistym. Nie usuwają one szkodniki z systemu – służą wyłącznie sprawdzeniu, czy żaden niechciany gość nie zadomowił się w nim.  Aby lepiej go wykryć, niektóre używają kilku silników antywirusowych, jak na przykład Virscan. Inne zaś prowadzą skanowanie w „piaskownicy”, czyli wirtualnym środowisku. Warto podkreślić, że tego typu skanery wykorzystujące wirtualną maszynę Javy są niezależne od przeglądarki oraz użytkowanego systemu operacyjnego. Jedynym stawianym w tym wypadku wymogiem jest posiadanie aktualnej wersji Javy, która można pobrać za damo z naszych stron.

Esset_Online_Scanner

Nie zapominajmy jednak o tym, że tak czy owak do usunięcia znalezionych szkodników musimy mieć zainstalowany w systemie program antywirusowy.

Inne porady z tej kategorii:

  • Button html - wszystko o znaczniku składni HTML <button>

    Język HTML umożliwia nam stworzenie całej strony www od podstaw ręcznie. Jest on prosty, wymaga zaznajomienia się ze specjalnymi znacznikami oraz ich atrybutami.

  • Rozszerzenie dat - czym otworzyć?

    Od czasu do czasu zdarza nam się spotkać w sieci pliki mające rozszerzenie „.dat”. Są to pliki używane w systemach operacyjnych z rodziny Windows, który służy do przechowywania informacji o aktywności użytkownika.

  • Anti keylogger – jaki wybrać?

    Pośród wielu zagrożeń dla systemu operacyjnego użytkownika podłączonego do sieci, znajduje się złośliwe oprogramowanie „keylogger”. Opisywaliśmy je dokładnie w innej poradzie, w tej natomiast przejrzymy dostępne aplikacje służące do oc


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak wybrać skaner antywirusowy online?

dodał: ~zzzzzzjan2 , 19.10.2011

Nie polecam. Okradli mnie w tibi.