Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak wrzucić stronę na serwer?

Kategoria: Internet, 19 maj 2011, 09:53, ilość odsłon: 1123

Dla osób, które nigdy nie zakładały stron internetowych, wrzucenie materiału na stronę może wydawać się czynnością dość skomplikowaną i złożoną. Jednakże nie jest to aż tak złożony proces, aby nie można by się go nauczyć. Oto mały

Hosting na serwerze

Gdy zakładamy hosting na serwerze – obojętnie, czy jest on płatny czy też darmowy – dostajemy swój login oraz hasło. Na serwerze natomiast powinniśmy wyszukać takie dane jak adres serwera FTP, port i nazwa użytkownika (czyli nasz nick). Dobrze zapisać te dane. Teraz przyda się program obsługujący połączenia FTP, jak na przykład Total Commander czy Filezilla – na stronach naszego vortalu znajdują się ich dziesiątki, zarówno płatnych, jak i bezpłatnych.

jak wrzucić stronę na serwer?


Transfer strony na serwer

W programie dajemy w jednym okienku folder na twardym dysku, gdzie trzymamy uprzednio przygotowaną stronę, w drugi zaś wybieramy połączenie z serwerem FTP. Musimy podać teraz widziany uprzednio adres serwera, nick, hasło do serwera (takie samo, jak przy logowaniu na niego) oraz port. Jeśli podaliśmy poprawnie, połączenie z serwerem będzie gotowe i już możemy przekopiować na niego pliki.

Jak sprawdzić, czy wszystko gra?

A jak sprawdzić, czy załadowana strona działa? Po skończeniu przesyłania jej na serwer po prostu wchodzimy na stronę i widzimy efekty swoich działań. Warto zauważyć, że strona główna, na którą wchodzić będą wszyscy użytkownicy po wpisaniu adresu, musi nosić nazwę INDEX. Te plik (index.php, index.html, itp.) jest drzwiami, przez które na stronę będą wkraczać internauci. Warto więc postarać się, aby przyciągał on wzrok zarówno formą, jak i prezentowaną tam treścią.

 

jak wrzucić stronę na serwer?


Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak wrzucić stronę na serwer?