Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak usunąć z menu start opcję "Wyloguj", albo "Wyłącz komputer"? (Win XP)

Kategoria: Systemy Operacyjne, 29 lipiec 2008, 00:37, ilość odsłon: 7455

Prosta modyfikacja rejestru, która usuwa opcję "Wyloguj", "Wyłącz komputer" z menu start. Jeżeli chcemy usunąć z menu start opcję wylogowywania danego użytkownika możemy to zrobić poprzez prostą modyfikację rejestru.

Jeżeli chcemy usunąć z menu start opcję wylogowywania danego użytkownika możemy to zrobić poprzez prostą modyfikację rejestru. Na początku uruchamiamy Edytor rejestru (Start > Uruchom, w oknie "Otwórz :" wpisujemy regedit). Teraz należy odszukać klucz :

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

Teraz wyszukujemy w nim wartości StartMenuLogoff. Jeżeli jej tam nie ma należy ją stworzyć (drugi przycisk myszy > Nowy > Wartość DWORD). Teraz wystarczy przypisać jej wartość jeden. Zmiana powinna być widoczna po ponownym uruchomieniu komputera.

Podobnie postępujemy w przypadku kiedy chcemy usunąć standardowy sposób wyłączania komputera poprzez menu start. W tym wypadku tworzymy jednak wartość o nazwie NoClose. Podobnie jak poprzednio przypisujemy jej wartość jeden.

UWAGA! Przed jakąkolwiek modyfikacją rejestru radzimy zapoznać się poradą Jak wykonać kopię zapasową rejestru?. Nasz serwis nie odpowiada za żadne szkody mogące wyniknąć z powodu zastosowania się do powyższych wskazówek.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak usunąć z menu start opcję "Wyloguj", albo "Wyłącz komputer"? (Win XP)