Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak usunąć wirusa?

Kategoria: Bezpieczeństwo, 18 grudzień 2009, 14:44, ilość odsłon: 10956

Komputer wolno Ci działa? Może masz wirusa? Jeśli nie wiesz jak usunąć wirusy z komputera specjalnie dla Ciebie przedstawiamy tą wideoporadę. Zawiera ona kilak instrukcji jak można usunąć wirusa lub trojana.

    Każdy słyszał o wirusach komputerowych. To one są powodem wielu kłopotów z działaniem naszego komputera. Lecz prócz wirusów do złośliwego oprogramowania należą także programy typu spyware, konie trojańskie, robaki lub też rootkity.


    Zanim zaczniemy usuwanie wirusów należy wcześniej sprawdzić czy posiadamy złośliwe oprogramowanie w naszym komputerze. Częstymi objawami są wyskakujące samoczynnie okienka przeglądarki z reklamami, spowolnienie połączenia z Internetem, a nawet pracę całego systemu. Czasem efektem obecności wirusów może być odłączenie od internetu, bądź też nieprawidłowa praca komputera. W takich sytuacjach należy czym prędzej usunąć wirusa.


    Jeśli jesteś pewny że posiadasz złośliwe oprogramowanie i nie wiesz jak usunąć wirusa z komputera, wówczas pierwszym krokiem powinno być zaopatrzenie się w program antywirusowy. Na rynku dostępnych jest wiele różnych programów darmowych jak i płatnych. Z pierwszej grupy można wymienić avast! Home lub AVG, który to posłuży nam do pokazania krok po kroku jak usunąć wirus. Do drugiej grupy należą programy marki Kaspersky, Norton, McAfee i inne. Użytkownicy tych programów nie powinni mieć problemów z usuwaniem złośliwego oprogramowania bazując na poniższej poradzie, gdyż część kroków jest bardzo podobna.


    Jeśli pomimo tych kilku rad wciąż posiadasz wirusy wówczas usuwanie ich może wiązać się z koniecznością uruchomienia komputera w trybie awaryjnym i wykonać całą procedurę ponownie. W tym celu należy naciskać klawisz F8 zaraz po włączeniu komputera, a pojawienia się menu wybrać opcję „tryb awaryjny”. Po załadowaniu systemu należy wykonać te same czynności.


    Jeżeli pomimo powyższych kroków nie udało Ci się pozbyć złośliwego oprogramowania z komputera oraz wciąż nie wiesz jak usunąć wirusa, wówczas może się okazać że jedynym lekarstwem jest konieczność przeinstalowania systemu.


    Jak widać usunąć wirusy z komputera wcale nie jest łatwo. Stanowią one poważne zagrożenia dla naszych danych, więc zdecydowanie „lepiej zapobiegać niż leczyć”. W tym celu należy przestrzegać kilku prostych zasad. Po pierwsze należy zawsze mieć zaktualizowany system. Pobranie najnowszych łatek do systemu zabezpieczy komputer przez wirusami typu Blaster/Sasser, lecz ich nie usunie. To już należy zrobić własnoręcznie. Należy także posiadać firewalla w celu zabezpieczenia przed wirusami w czasie surfowania po Internecie. W sumie najważniejszym krokiem jest posiadanie zaktualizowanego antywirusa, oraz wykonywanie co pewien czas skanowania całego komputera.

­

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak usunąć wirusa?