Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak usunąć wirtualne foldery?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 06 lipiec 2008, 19:08, ilość odsłon: 2264

Prosty sposób na usunięcie z Mojego komputera folderów typu "Skanery i aparaty fotograficzne". Wirtualne foldery typu "Skanery i aparaty fotograficzne" nie dają się usunąć żadnymi konwencjonalnymi metodami.

Wirtualne foldery typu "Skanery i aparaty fotograficzne" nie dają się usunąć żadnymi konwencjonalnymi metodami. Jeżeli uznamy je za zbędne należy uruchomić edytor rejestru (Start > Uruchom, w polu "Otwórz :" wpisujemy r­egedit.exe). Następnie przechodzimy do klucza :


HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace\DelegateFolders


Tutaj w kolejnych podkluczach znajdują się dane folderów wirtualnych. Wybieramy interesujący nas klucz, wciskamy F2 i zmieniamy jego nazwę dodając przed nią znak "-". Tym samym nazwa przykładowego klucza będzie wyglądała tak :


-{123456-7890}


Niepotrzebny folder zniknie z Mojego komputera. Jeżeli z jakiś powodów będziemy chcieli go przywrócić wystarczy usunąć znak "-".


UWAGA! Przed jakąkolwiek modyfikacją rejestru radzimy zapoznać się poradą Jak wykonać kopię zapasową rejestru?. Nasz serwis nie odpowiada za żadne szkody mogące wyniknąć z powodu zastosowania się do powyższych wskazówek.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak usunąć wirtualne foldery?