Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak usunąć śledzika?

Kategoria: Internet, 26 lipiec 2011, 09:51, ilość odsłon: 917

Właściwie usunięcie śledzika jest niemożliwe. Jest to funkcjonalność wprowadzona przez twórców Naszej Klasy na wzór Facebookowej tablicy.

Niestety większość użytkowników uważa to za zbędny dodatek.
Skoro usunięcie śledzika jest niemożliwe, to co w takim razie zrobić jak go nie chcemy? Można go ukryć! Co prawda nie jest to całkowite rozwiązanie, jednak nie będzie on drażnił osób, które nie chcą z niego korzystać.

Jak usunąć śledzika?
Ukrycie śledzika realizuje się w różny sposób w zależności od przeglądarki. W Firefoxie wystarczy doinstalować odpowiedni dodatek (https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/adblock-plus/). Następnie należy stworzyć własny filtr przy użyciu tego właśnie dodatku (Narzędzia -> AdblockPlus -> Ustawienia -> Filtry -> Dodaj Filtr). W oknie tworzenia nowego filtru należy wpisać następującą linijkę:
#div(sledzik_box)
Spowoduje to nie wyświetlanie śledzika w Firefoxie.
W przypadku Opery należy stworzyć plik tekstowy o dowolnej nazwie i z rozszerzeniem .css. W pliku tym należy wpisać linijkę:
#sledzik_box{display:none;}
Następnie należy otworzyć przeglądarkę i wybrać kolejne opcje menu: Narzędzia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Zawartość -> Opcje stylów -> Wybierz (należy wskazać stworzony plik CSS). Po zatwierdzeniu tego wyboru, śledzik przestanie się pojawiać.
W celu usunięcia niechcianego śledzika z przeglądarki Chrome, należy ściągnąć plik ze strony: jakusunacsledzika.pl/antysledz.rar. Następnie zawartość ściągniętego archiwum należy wypakować na dysk C: (czyli tam, gdzie mamy zwykle system operacyjny). Następnie należy kliknąć na skrócie do przeglądarki Chrome prawym przyciskiem myszy i wybrać Właściwości. Po tej operacji należy odnaleźć pole opisane nazwą Element docelowy, gdzie na końcu należy dopisać następującą komendę:
--load-extension=c:\antysledz
W przypadku Safari należy postępować analogicznie, jak w przypadku Opery. Po stworzeniu dokładnie takiego samego pliku jak opisano powyżej wystarczy tylko wczytać go do przeglądarki wykonując następujące polecenia: „koło zębate” -> Preferencje -> Adwanced -> Style Sheet -> Other (należy wybrać plik).

Inne porady z tej kategorii:

  • Jak zmienić zdjęcie na czarno-białe?

    Czasami zdjęcie, które wykonaliśmy w kolorze, nie spełnia naszych oczekiwań. Wystarczy jednak zmienić zdjęcie na czarno-białe, by uzyskać oczekiwany efekt.

  • Jak zrobić szablon na allegro?

    Co jeśli chcemy wykonać własny szablon na allegro w celu lepszego zaprezentowania sprzedawanego przedmiotu?

  • Zmień wygląd swojego Firefoxa

    Porada dla początkujących użytkowników o korzystaniu z motywów dedykowanych przeglądarce Firefox. Firefox to nie tylko przydatne dodatki, ale również możliwość zmiany wyglądu naszej przeglądarki na bardziej estetyczny i dopasowany do naszej o


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak usunąć śledzika?