Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak ustawić podpis w Outlooku?

Kategoria: Internet, 25 lipiec 2011, 09:39, ilość odsłon: 4166

Microsoft Outlook jest to jeden z najbardziej popularnych programów pocztowych.

Znajduje się on w pakiecie Microsoft Office. Można w nim skonfigurować wiele skrzynek pocztowych, dzięki czemu posiadając ich więcej niż jedną, wygodnie ściągać wszystkie wiadomości i katalogować je. Program ten pozwala na łatwe grupowanie wiadomości e-mail co znacząco ułatwia prowadzenie korespondencji.
Wielu użytkowników potrzebuje ustawić swój podpis, który zawsze będzie się dołączał do wiadomości i przez to nie będą musieli o tym myśleć i dbać o poprawność pisowni nazwiska czy nazwy firmy. W celu ustawieniu popisu należy wybrać z górnego menu „Narzędzia” a następnie „Opcje”.

outlook1

Po wykonaniu wymienionych operacji pojawi się powyższe okno, gdzie, jak już to zostało pokazane, należy wybrać zakładkę o nazwie „Fromat poczty”. Jak widać, użytkownik ma do wyboru wiele opcji. W celu ustawienia automatycznego podpisu, należy kliknąć przycisk „Podpisy…”. Pojawi się wówczas kolejne okno, pokazane na ilustracji poniżej:

outlook3

W celu stworzenia nowego podpisu należy kliknąć przycisk „Nowy” i nadać mu nazwę (nazwa może być dowolna). Po stworzeniu nowego podpisu w polu o nazwie „Wybierz podpis do edycji” pojawi się nowy podpis. Po zaznaczeniu żądanego podpisu można go edytować, wpisując odpowiednie dane w polu o nazwie „Edytuj podpis”. W miejscu oznaczonym napisem „Wybierz podpis domyślny” użytkownik może ustawić dokładne opcje dotyczące podpisu. Po zdefiniowaniu takiego automatycznego podpisu, można się cieszyć prostym wysyłaniem maili z odpowiednią sygnaturą.
Jak zostało pokazane, ustawienie podpisu w outlooku nie jest trudne i każdy użytkownik powinien sobie z tą operacją poradzić bez żadnych problemów. Warto spędzić chwilę czasu nad ustawieniem takiego podpisu, żeby później cieszyć się szybkością i prostotą wysyłania odpowiednio podpisanych wiadomości.


Inne porady z tej kategorii:

  • NAJLEPSZY KOMUNIKATOR

    Komunikatory internetowe coraz ściślej wpisują się w krajobraz życia internautów. Służą one do nawiązywania nowych znajomości, podtrzymywania już istniejących oraz komunikacji ze znajomymi również z realnego świata.

  • Czym są znaczniki HTML?

    Znaczniki HTML (ang. HyperText Markup Language , tłum. hipertekstowy język znaczników), służą jak sama nazwa wskazuje do oznaczania sposobu wyświetlania stron internetowych.

  • Jak pingować?

    W niniejszym artykule podamy kilka wskazówek dotyczących tego, jak pingować.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak ustawić podpis w Outlooku?