Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak ustawić domyślną przeglądarkę?

Kategoria: Internet, 02 sierpień 2011, 09:00, ilość odsłon: 4560

Domyślna przeglądarka to przeglądarka, która będzie uruchamiana zawsze, gdy używamy linków, odsyłaczy, itp.

Na przykład gdy otrzymamy link w komunikatorze i klikniemy na niego, to właśnie domyślna przeglądarka otworzy nam stronę. Jako że w dzisiejszych czasach większość użytkowników ma więcej niż jedną przeglądarkę, przyda się więc porada, jak ustalić tą główną.

Aby wybrać Firefox jako domyślną przeglądarkę, uruchamiamy ją, wybieramy z zakładki Narzędzia, a następnie Opcje. Teraz klikamy na Zaawansowane, Ogólne, a następnie patrzymy na dół karty – znajduje się tam opcja „Przy uruchamianiu sprawdzaj”. Klikamy na przycisk „Sprawdź teraz”,  następnie klikamy an TAK, aby FF stał się domyślną przeglądarką.

domyslna przegladarka

Aby Internet Explorer stał się naszym domyślnym narzędziem do przeglądania zasobów Internetu, mamy tu nieco inny sposób, jak ustawić domyślną przeglądarkę.  Klikamy na START, panel Sterowania, a następnie Opcje Internetowe. Wybieramy zakładkę Programy, a następnie na niej wybieramy „Ustaw jako domyślny”. I od tej chwili IE będzie naszą domyślną przeglądarką.

cv_por_0033_1

Jak ustawić domyślną przeglądarkę, jeśli chcemy, aby było nią Google Chrome?  Otwieramy aplikację, klikamy na ikonkę klucza w pasku narzędzi, a następnie wybieramy polecenie Opcje. Na systemach Mac będzie to opcja Ustawienia. Wybieramy kartę nazwaną Podstawy, a następnie znajdujemy sekcję Domyślna Przeglądarka i klikamy na przycisk „Ustaw aplikację Google Chrome jako domyślną przeglądarkę”.

cv_por_0034_1

Jak więc widać w każdym przypadku procedura jest nieco inna. Warto jednak zauważyć, że po zainstalowaniu danej przeglądarki system sam pyta, czy ma być ona domyślną. Jeśli wybierzemy wtedy takie ustawienie, dzięki podanym wyżej sposobom możemy potem zmienić domyślną przeglądarkę na inną.

Inne porady z tej kategorii:

  • Eksport . import listy kontaktów programu Gadu-gadu

    Porada dla początkujących użytkowników komunikatora Gadu-Gadu. Porada jest z pozoru banalna, ale z doświadczenia wiadomo, że wiele osób traci swoje (czasami wieloletnie) kontakty z powodu głupiego niedopilnowania tak prostej rzeczy jak ich eksport

  • Co to jest download?

    Kiedy rozpoczynamy przygodę z pobieraniem z sieci internetowej muzyki i filmów oraz innych w pełni legalnie krążących materiałów z sieci, wskazane jest, abyśmy zapoznali się z terminem download.

  • Allegro aktywacja konta – ile trwa

    Kiedy chcemy założyć konto na allegro w celu kupna i sprzedaży interesujących nas przedmiotów, musimy dokonać aktywacji konta.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak ustawić domyślną przeglądarkę?