Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak ustawić domyślną przeglądarkę?

Kategoria: Internet, 02 sierpień 2011, 09:00, ilość odsłon: 4946

Domyślna przeglądarka to przeglądarka, która będzie uruchamiana zawsze, gdy używamy linków, odsyłaczy, itp.

Na przykład gdy otrzymamy link w komunikatorze i klikniemy na niego, to właśnie domyślna przeglądarka otworzy nam stronę. Jako że w dzisiejszych czasach większość użytkowników ma więcej niż jedną przeglądarkę, przyda się więc porada, jak ustalić tą główną.

Aby wybrać Firefox jako domyślną przeglądarkę, uruchamiamy ją, wybieramy z zakładki Narzędzia, a następnie Opcje. Teraz klikamy na Zaawansowane, Ogólne, a następnie patrzymy na dół karty – znajduje się tam opcja „Przy uruchamianiu sprawdzaj”. Klikamy na przycisk „Sprawdź teraz”,  następnie klikamy an TAK, aby FF stał się domyślną przeglądarką.

domyslna przegladarka

Aby Internet Explorer stał się naszym domyślnym narzędziem do przeglądania zasobów Internetu, mamy tu nieco inny sposób, jak ustawić domyślną przeglądarkę.  Klikamy na START, panel Sterowania, a następnie Opcje Internetowe. Wybieramy zakładkę Programy, a następnie na niej wybieramy „Ustaw jako domyślny”. I od tej chwili IE będzie naszą domyślną przeglądarką.

cv_por_0033_1

Jak ustawić domyślną przeglądarkę, jeśli chcemy, aby było nią Google Chrome?  Otwieramy aplikację, klikamy na ikonkę klucza w pasku narzędzi, a następnie wybieramy polecenie Opcje. Na systemach Mac będzie to opcja Ustawienia. Wybieramy kartę nazwaną Podstawy, a następnie znajdujemy sekcję Domyślna Przeglądarka i klikamy na przycisk „Ustaw aplikację Google Chrome jako domyślną przeglądarkę”.

cv_por_0034_1

Jak więc widać w każdym przypadku procedura jest nieco inna. Warto jednak zauważyć, że po zainstalowaniu danej przeglądarki system sam pyta, czy ma być ona domyślną. Jeśli wybierzemy wtedy takie ustawienie, dzięki podanym wyżej sposobom możemy potem zmienić domyślną przeglądarkę na inną.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest spam?

    SPAM jest to niepożądane zjawisko powszechnie występujące w Internecie. Towarzyszy ono nieodłącznie wszelkim sieciom komputerowym od początku ich istnienia. SPAMem określa się niechciane wiadomości przesyłane do użytkowników sieci najczęści

  • Dl html - wszystko o znaczniku składni HTML <dl>

    Język HTML jest składnią stosunkowo prostą, a budowa strony przy wyłącznie jego użyciu może zaowocować stworzeniem prostego i- nie ukrywajmy- wyglądającego dosyć archaicznie projektu.

  • Znacznik acronym w HTML

    Znacznik acronym w HTML stosuje się do akronimów - wyrazów utworzonych z pierwszych liter lub sylab kilku wyrazów będących zazwyczaj jakąś nazwą, np.: "PZPN" (Polski Związek Piłki Nożnej) czy „www” (World Wide Web).


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak ustawić domyślną przeglądarkę?