Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak ustawić budzik w komputerze?

Kategoria: Pozostałe, 25 lipiec 2011, 09:25, ilość odsłon: 5939

Ustawienie budzika w komputerze może być zrealizowane na dwa sposoby.

Pierwszy polega na tym, że komputer pozostaje nie wyłączony i o zadanej godzinie włącza się alarm. Drugi polega na tym, że ustawia się automatyczne włączenie komputera o zadanej godzinie, zalogowanie do systemu oraz uruchomienie alarmu lub programu z muzyką. Druga opcja jest zdecydowanie trudniejsza do wykonania, ponieważ wymaga zmiany ustawień w biosie i wielu innych zabiegów. Z tego też powodu większość użytkowników zadowoli się zapewne pierwszym rozwiązaniem. Jest ono dużo łatwiejsze do wykonania, a większość osób, które będą potrzebowały alarmu w komputerze, zapewne i tak ma go uruchomionego cały czas i w ogóle go nie wyłącza.
Najłatwiejszym rozwiązaniem, jest ściągnięcie programu o nazwie „Kalendarz XP”. Nazwa może być myląca i sugerować, że narzędzie to działa poprawnie jedynie we współpracy z Windowsem XP. Jednak nic bardziej mylnego. Program ten bardzo dobrze działa również w innych systemach operacyjnych z rodziny Microsoft Windows. W Internecie można znaleźć informacje, że bardzo dobrze zachowuje się on w Windows Vista oraz w Windows 7 32 bity, został również przetestowany przez autora artykułu w Windows 7 64 bity.

Jak widać na powyższej ilustracji wystarczy wejść w narzędzia, żeby mieć możliwość ustawienia alarmu. Narzędzia są dostępne poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na belkę z godziną. Alarm można ustawić jednorazowo lub periodycznie. Można również wybrać opcję dźwięku co godzinę. Poza prostym ustawieniem alarmu bardzo przydatne mogą okazać się dodatkowe funkcje kalendarza, takie jak prognoza pogody, informacje o zużyciu dysku twardego i inne. Uciążliwe może okazać się to, że przy uruchomieniu programu pojawia się reklama. Mimo wszystko jest to ciekawa propozycja realizująca funkcję alarmu w komputerze.

Inne porady z tej kategorii:


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak ustawić budzik w komputerze?