Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak usprawnić pracę pliku wymiany? (Windows XP)

Kategoria: Pozostałe, 02 lipiec 2008, 14:41, ilość odsłon: 4404

Porada dotycząca usprawnienia pracy pliku wymiany. Jeżeli chcesz uzyskać większą wydaj­ność pracy pliku pagefile.sys możesz to zrobić poprzez włączenia opcji, która będzie go czyścić wraz z każdym zamknięciem systemu.

Jeżeli chcesz uzyskać większą wydaj­ność pracy pliku pagefile.sys możesz to zrobić poprzez włączenia opcji, która będzie go czyścić wraz z każdym zamknięciem systemu.

W tym celu należy uruchomić "Edytor rejestru" (Start > Uruchom, w okienku "Otwórz :" wpisujemy "regedit.exe"). Następnie wyszukujemy klucz :


HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management


Teraz odnajdujemy wartość ClearPageFileAtShutdown (lub ją tworzymy) ustawiając ją na 1.


plikwymiany


UWAGA! Przed jakąkolwiek modyfikacją rejestru radzimy zapoznać się poradą Jak wykonać kopię zapasową rejestru?. Nasz serwis nie odpowiada za żadne szkody mogące wyniknąć z powodu zastosowania się do powyższych wskazówek.

Inne porady z tej kategorii:

  • Co to jest Apple?

    Kiedy rozmawiamy o komputerach, nie możemy pominąć odpowiedzi na pytanie, co to jest Apple. Znak nadgryzionego jabłuszka i białej obudowy jest rozpoznawalny na całym świecie.

  • Jak wyczyścić rejestr

    Nie dowiemy się tego, w jaki sposób wyczyścić rejestr bez uprzedniego odpowiedniego zrozumienia, co to właściwie jest rejestr.

  • Co to jest plik?

    Odpowiadając najprościej na pytanie o to, czym jest plik, powiedzieć można, że jest to przede wszystkim podstawowa jednostka, z której korzystamy, chcąc przechować w komputerze jakieś dane i mieć możliwość ich segregacji.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak usprawnić pracę pliku wymiany? (Windows XP)