Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak uruchomić tryb awaryjny (XP)?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 30 marzec 2009, 01:02, ilość odsłon: 20042

Porada dla początkujących użytkowników o tym jak uruchomić tryb awaryjny.

Tryb awaryjny to jedno z najprzydatniejszych narzędzi z jakimi jest dostarczany Windows XP. Dzięki niemu istnieje spora szansa na rozwiązanie wielu problemów. W trybie awaryjnym są ładowane jedynie najpotrzebniejsze sterowniki i komponenety systemu.

Jak uruchomić tryb awaryjny? Wystarczy w czasie ładowania systemu wcisnąć F8. W tym momencie powinno pojawić się menu, które pozwoli nam na jego wybranie.


­

Inne porady z tej kategorii:

  • Czym są zmienne środowiskowe i jak je wykorzystać? (Win XP)

    Wykorzystywanie zmiennych środowiskowych w codziennej pracy. Jeżeli klikniemy na Start > Uruchom, a w polu "Otwórz:" wpiszemy formułę %windir% to zostaniemy automatycznie przeniesieni do folderu w którym zainstalowany jest nasz system.

  • Co to jest ubuntu?

    Słowo "Ubuntu" najpewniej laikom komputerowym z niczym się nie kojarzy a już na pewno nie z czymś powiązanym z komputerami.

  • Jak usunąć wybór systemu? (Win XP)

    Porady dla tych, którzy chcą pozbyć się okna wyboru systemu przy starcie komputera. Jeżeli chcemy pozbyć się ekranu wyboru systemu operacyjnego przy starcie komputera możemy zrobić to w bardzo prosty sposób.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak uruchomić tryb awaryjny (XP)?

dodał: ~Cherczil , 27.08.2010

Witam, mam pewien problem z moim komputerem.\nOtóż, gdy włączam komputer, po załadowaniiu sie loga systemu "Windows Xp Professional" pojawia mi się komunikat na niebieskim tle:\nSTOP: c0000218 {Awaria pliku Rejestru}.\nNie jest możliwe załadowanie przez Rejestr gałęzi\n( pliku ):\\SystemRoot\\System32\\Config\\SOFTWARE\nlub jego dziennika bądź drugiej kopii.\nJest on uszkodzony, brak kgo lub jet nie do zapisania.\nRozpoczynanie zrzucania fizycznej pamięci.\nZrzut pamięci fizycznej został zakończony.\nPrzez to niemogę się dostać do komputera.\nBardzo proszę o podpowiedź jak mógłbym to naprawić.\n