Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Jak uniemożliwić zamknięcie systemu w oknie logowania?

Kategoria: Systemy Operacyjne, 12 lipiec 2008, 00:49, ilość odsłon: 1675

Porada dla tych, którzy chcą zlikwidować możliwość wyłączenia komputera w momencie logowania. W Windows XP kiedy spotykamy się z ekranem logowania mamy również możliwość wyłączenia komputera.

W Windows XP kiedy spotykamy się z ekranem logowania mamy również możliwość wyłączenia komputera. Jeżeli ktoś chce wyłączyć tą metodę "ucieczki" musi posłużyć się Edytorem rejestru (Start > Uruchom, w polu "Otwórz :" wpisujemy regedit.exe). Teraz nalezy odnaleźć klu­cz :


HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Current-Version\Policies\System


Następnie odnajdujemy wartość shutdownwithoutlogon i w celu dokonania naszej modyfikacji przypisujemy jej 0.


shutdown


UWAGA! Przed jakąkolwiek modyfikacją rejestru radzimy zapoznać się poradą Jak wykonać kopię zapasową rejestru?. Nasz serwis nie odpowiada za żadne szkody mogące wyniknąć z powodu zastosowania się do powyższych wskazówek.


Inne porady z tej kategorii:

  • Wyłączanie paska bocznego (Vista)

    Porada dla początkujących użytkowników Windows Vista.

  • Jak zainstalować Vistę?

    Jeśli zdecydowaliśmy się zmienić system operacyjny lub tez kupujemy komputer/laptop bez zainstalowanego na im systemu, musimy własnoręcznie dokonać instalacji. Nie jest to rzecz jakoś szczególnie skomplikowana, ale przyda się mała pomoc.

  • Jak zmienić domyślną ścięzkę dla cd instalacyjnej Windowsa?

    Modyfikacja rejestru, która pozwoli na zmianę domyślnej ścieżki dla płyty instalacyjnej z Windowsem. Żeby zmienić domyślną ścieżkę płyty instalacyjnej naszego Windowsa należy dokonać prostej modyfikacji rejestru.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do porady: Jak uniemożliwić zamknięcie systemu w oknie logowania?